avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate chiliman

Activitate chiliman

Discuție creanta
buna iata de ce v-am solicitat sotia cu soacra au av un ap inainte de cas noastra la vindut in timpul cas noastre soacra avea 5/8 din apartament,bani i-am luat eu cu sotia si i-am cheltuit acum suntem in divort si soacra vrea sa ne dea in judecata pt creanta pe mine si pe sotie ;vor vine ca si pe ea;sa ai restituim bani de pa acel ap .care in mai se fac 3 ani de cind s-a vindut ,nu am semnat nici un act cum ca mi-ar fi dat vreun ban ma obliga legea sa ai dau ceva din moment ce ni-a dat de buna voie
Răspuns la discuția mostenire
cam astfel s-au cheltuit au fost 24000euro cam 7000 am infiintat firma 1000 am investit in ap meu 7000 a cheltuit ea nu stiu pe ce pe marfa la magazin 1800 a fost masina si restul pe mincare concediu si datori ce le-am facut impreuna eu mai am 3000euro datorie facuta impreuna dar nu am nici un act cu per respectiva mai am si rate la banci facute tot impreuna in val aprox de 5000euro pe care eu ai voi plati am vor cu un av si mi-a spus ca acei bani s-au cheltuit cu acordul ei si ca s-au dus nu am ce sa impart din ceva ce nu mai este nu stiu mai vreau niste pareri daca se poate
Discuție mostenire
sotia cu soacra au avut un ap inainte sa ne casatorim pe care l-au vindut in timpul casatoriei noastre bani i-am cheltuit eu si sotia infiintind 0 firma luind o masina achitat niste datori am investit si in ap meu care este dinainte de cas cam 1000euro am rate la banci facute tot in timpul casatoriei pt renovarea ap meu ,acum suntem in divort si vrea sa ai dau cam 10000euro din bani primiti pe apartamentul care l-a vindut ,as vrea sa stiu daca trebuie sa ai dau ceva bani ea va ramine cu firma si masina ,si mobila se imparte egal ,ratele le voi plati tot eu ,mentionez ca bani de pe acel ap i-a cheltuit mai mult ea cum a vrut eu doar am beneficiat de ce cumpara ea ,de ce trebuie sa ii dau bani nu eu am bagat la divort tot ea nu am profitat de ea cum ma acuza nu mi-a dat nici un ban in mina va rog ajutatima .va multumesc
Răspuns la discuția mostenire
ratele le-am facut in timpul casatoriei,si din bani pe ap,sotiei nu am cheltuit eu ea a cheltuit cum a vrut eu doar am beneficiat si firma ai ramina ei
Discuție mostenire
buna sunt alin si am mai pus axeasta intrebare dar nu sunt lamurit .sotia cu soacra a avut un ap inainte ca noi sa ne casatorim ,la vindut in timpul casniciei noastre bani i-am cheltuit eu si sotia astfel am facut o firma in care am investit cam jumatate din suma am luat o masina am investit 1000euro in ap meu proprietate personala iar restul s-au dus pe datori si pe trai,ea are pretentia la 10000euro acum in divort din acel ap mentionez ca firma va ramine la sotia mea eu am o gramada de rate luate inainte sa isi vinda ea ap pe renovarea ap meu .vreau sa stiu citi bani ar trebui sa ai dau daca trebuie .bani s-au cheltuit cu acordul ei cum a vrurt eu doar am beneficiat de unele lucruri .va multumesc
Răspuns la discuția mostenire dupa divort
nu am investit in apartamentul ei in al meu si in firma sa investit cam 10000euro cei 14000 i-am cheltuit pe chirie pe alte lucruri concediu,dar ea spune ca eu i-am cheltuit bani si ca am profitat de ele ,dar ea a distribuit bani cum a vrut eu doar am beneficiat ,plus de asta soacra avea 3/8 din apartament si ea restul ,actul de vz -cum pe acel ap este de doar 12000euro nu pe 24000 cit au luat pe el
buna ziua ma numesc alin sa va spun de ce ma aflu pe acest site eu si sotia suntem in divort avem un copil minor ,eu am un apartament pr.per.inainte de cas.sotia cu soacra au avut si ele un ap. inaintea cas noastre.,in ap am investit foarte mult bani provenind din ratele pe care le-am facut,in timpul cas sotia a vindut ap cu soacra bani i-am luat noi ,din ei am deschis o firma pe amindoi si am cumparat o garsoniera pe numele meu sotiei si soacrei ,in contract era stipulat ca bani proveneau dintr-o mostenire a lor ,dupa un an am vindut acea garsoniera si a cheltuit sotia bani mai mult prin aprovizionarea firmei si pt ea ,in ap. meu sau investit cam 1000euro,as dori sa stiu la partaj citi bani ar trebui sa ii dau sotiei din acel ap al ei ,si ce se va intimpla cu ratele care sunt mai mari ca salariu ,mentionez ca firma nu are profit si ca va ramine sotiei la fel si masina si citeva bunuri cum,impreuna.va multumesc