avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate sammaria

Activitate sammaria

Răspuns la discuția indemnizatie ingrijire copil
va multumesc frumos pt raspunsuri.
Răspuns la discuția indemnizatie ingrijire copil
cum se poate anula suspendarea cererii? doar in instanta?
Răspuns la discuția indemnizatie ingrijire copil
multumesc frumos .Dar mai vreau sa stiu daca mai beneficiez in cazul acesta de indemnizatie ,sau trebuie sa incep un proces in cazul acesta.
Răspuns la discuția indemnizatie ingrijire copil
multumesc am luat legatura si mi-a venit raspuns ca in urma cererii mele sa suspendat contractul iar eu mentionez nu am scris si nu am semnat o astfel de cerere
Răspuns la discuția indemnizatie ingrijire copil
da stiu dar patroana mi-a suspendat contractul cu cerere ne scrisa de mine dar cu legea 51 lit a,inainte cu 1 luna de a intra in cele 42 zile,mai beneficiez de indemnizatie,mai are rost sa trimit actele?
buna ziua,ma intereseaza daca contractul individual de munca imi este suspendat la cerere inainte de cele 42 de zile de postnatal mai pot beneficia de indemnizatia ingrijire copil pana la 2 ani,
Buna seara,as dori sa stiu cum se calculeaza salarul in timpul concediului prenatal daca ue salarul de baza il am de 1000 de ron cat ar trebui sa primesc,si ce se scade din salar. Va multumesc
am telefonat la societate am anuntat ca luni voi face reclamatie la itm, iar raspunsul a fost foarte frumos....sa ii duc dovezi ca ea nu crede ceea ce zic eu. adica ea a facut ceea ce trebuie iar cu concediul sa il duc la itm cluj de unde sunt si sa ii rog sa ma plateasca
nu am nascut inca as mai acea doar cateva zile,iar cererea mi-a fost ceruta cu o luna in urma. am stiut ca cevfa nu e in regula si am refuzat sa o fac dar acuma sunt cu decizia vizata de la itm cu asta am ramas
multumesc frumos am sa fac asta dar asta inseamna ca mai dureaza si e de umblat iar eu mai am 2-3 zile pana la nastere.