avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate valian

Activitate valian

Răspuns la discuția RCA
Da asa este ,inca o data Va Multumesc.
Răspuns la discuția RCA
Da, asa credeam ca este F, dar era de fapt devizul ,ma gandesc ca fiind un sevice autorizat si asiguratorul lucreaza cu acest service si mai ales ca au spus ca nu este nici o problema unde repar masina bine-nteles ca am optat pt reprezentanta ,ce pot face daca nu o sa fie asiguratorul de acord cu toata suma de plata ,mentionez ca nu eram nici macar la volan cand sa intamplat accidentul ,masina era in parcarea de resedinta. si daca nu-mi da acceptul cum procedez sa iau masina din service pana se vor reglementa procedurile de plata, mentionez inca o data ca asiguratorul atunci cand am fot cu devizul nu mi-a spun ca nu ar fi de acord ,au spus ca trebue sa verifice si luni sa merg sa iau acceptul ,in final sper ca totul sa fie bine, ramane de vazut luni .Va Multumesc.
Răspuns la discuția RCA
Da, reparatia sa facut la reprezentanta si sa schimbat strict numai ce nu se mai putea repara ,eu am dus devizul la asigurator, dar cum am spus ,au spus sa vin luni si atunci am intrat putin in panica cum ca nu ar plati toata suma ,adica sa plateasca ei o parte si restu ......se poate asa ceva? Va Multumesc.
Discuție RCA
Buna ziua,azi m-au sunat cei de la reprezentanta Renault BV unde am autoturismul la reparat ,in urma unui accident provocat de altcineva,(reparatie pe RCA) ca au finalizat reparatia ,ok am luat factura care insuma o suma de 12000 RON ,asiguratorul ASTRA nu mi-a dat acceptul ,au spus ca trebue sa verifice si sa merg luni(1-03-2010)sa-mi dea acceptul, intrebarea mea este ;e posibil sa nu accepte toata suma?Mentionez ca este un megan 2 fab 2006.
Buna ziua ,doresc sa fac o plangere de tergiversare(sper sa fie denumirea corecta )catre politie in solutionare mai rapida a unui caz trimis la parchet ,dar nu stiu cum se face ce sa scriu in plangerea respectiva sper sa puteti ajuta Multumesc
Răspuns la discuția Asigurare RCA
Multumesc frumos,dar ce se poate intampla in cazul in care nu are RCA sau acest RCA nu este valabil . Va Multumesc.
Răspuns la discuția Asigurare RCA
valian a scris:

Buna ziua am o intrbare putin mai delicata ;am gasit autoturismul lovit in parcare (foarte tare)autorul nu a ramas la locu faptei nici nu a anuntat pe nimeni ,am sunat la politie au venit au constatat si atat ,intr-un final au gasit si pe cel vinovat de accident dar s-a constatat urmatoarele;nu avea permis,era baut,nu era masina lui(era a prietenei sale)am fost chemat la politie am dat decl si mi-au promis politisti ca reparatia se va face pe RCA auto care ma lovit,am primit de la politie doar autorizatia de reparatii fara nimic altceva.au spus ca o sa dureze pana se solutioneaza cazul celui care a condus ,si dupa mi se va da copie rca si anexa 2 nu am incredere in ei deorece in priml rand fiind caz penal eu nu mai am treaba cu el si consider ca ar fi trebuit sa-mi dea si anexa 2 propietarul fiind altul decat cel vinovat de accident .Ce ma sfatuiti sa fac cum sa pracedez mentionez ca la o prima evaluare la rep renault reparatia ar fi cam 10.000RON VA MULTUMESC.
Discuție Asigurare RCA
Buna ziua am o intrbare putin mai delicata ;am gasit autoturismul lovit in parcare (foarte tare)autorul nu a ramas la locu faptei nici nu a anuntat pe nimeni ,am sunat la politie au venit au constatat si atat ,intr-un final au gasit si pe cel vinovat de accident dar s-a constatat urmatoarele;nu avea permis,era baut,nu era masina lui(era a prietenei sale)am fost chemat la politie am dat decl si mi-au promis politisti ca reparatia se va face pe RCA auto care ma lovit,am primit de la politie doar autorizatia de reparati varnimic altceva