avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Activitate razvan.corleone

Activitate razvan.corleone

Va multumesc tuturor pentru importanta acordata acestui subiect =D> toate discutiile de mai sus sunt folositoare .
Multumesc frumos de raspunsuri credeam ca exista o cale legala de a atrage si atributiile agentului sa fie respectate nu numai ale soferului .:-/
Foarte corect avem nevoie de INFRASTRUCTURA si dupa aceea de legi idioate facute din birou ,stimabili nostri care fac legile sa le amintim ca ei trec cu girofarurile aprinse si nu au timp sa calculeze si alte posibilitati de rezolvare a problemelor ...DECI propun sa ni se dea girofare sa gandim si noi european ca si ei :)) suntem cea mai prost dotata tara in Autostrazi si locuri de parcare ,DECI mai propun se facem niste manere la masini ca sa le putem pune in spate sa nu mai parcam ilegal ROMANIA TRESTE-TE ....suntem supusi la tratamente europene pe bani romanesti sa ne fie rusine ca acceptam Oare ce ar spune nemti la astfel de ABERATII :))
Nu ma satiface raspunsul -cineva trebuie sa stie cum se pun la pun agenti indisciplinati si care sunt articolele de care trebuie sa ne legam PRACTIC si TEORETIC ce trebuie scris de exemplu la Observatii pe procesul verbal pentru acesta a putea fi castigat in instanta...CHIAR NIMENI NU STIE :-/
Buna ziua ,as avea si eu o intrebare la prima vedere simpla : Care sunt atributiile agentului rutier(politistului) atunci cand opreste un autovehicul pentru control? cu referire daca se poate si la subintrebarea Agentul de circulatie poate opri un autovehicul fara a avea sau fara ai prezenta soferului motivul opriri? Motivul opriri poate fi si banalul ``Control de Rutina`` ? Astept detalii profesioniste si ``portite legale`` prin care un agent poate fi tras la raspundere de catre conducatorul auto . Va multumesc anticipat cu respect maxim RAZVAN ENE=D>
m o firma cu datorii la banci si distribuitori insa fara proprietati sau bunuri pe numele ei,daca nu ma descurc sa platesc si firma intra in faliment care sunt procedurile ce efect are acest lucru asupra asociatului unic adika asupra mea ..???


Va multumesc anticipat
Razvan Corleone
:O:closedtopic:
am o firma cu datorii la banci si distribuitori insa fara proprietati sau bunuri pe numele ei,daca nu ma descurc sa platesc si firma intra in faliment care sunt procedurile ce efect are acest lucru asupra asociatului unic adika asupra mea ..???


Va multumesc anticipat
Razvan Corleone
:oops:
nu este prea incantator faptul ca am terminat facultatea de drept la o universitate cu invatamant la distanta 4 ani,as vrea sa stiu daca se poate sa urmez ca si avocat si ce am de facut in continuare ,cu precizarea ca mi lipsesc foarte multe cunostinte dar si cu dorinta de a invata tot ceea ce este necesar ,va trebui sa fac si masteratul sau ...?#-o:help::rtfm:
as fi interesat in deschiderea unui salon de masaj erotik este legal se poate face o portita legala pentru prestarea acestor servicii si care ar fi ea ??? multumesc anticipat