avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... un sfat daca se poate - admitere in barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

un sfat daca se poate - admitere in barou

nu este prea incantator faptul ca am terminat facultatea de drept la o universitate cu invatamant la distanta 4 ani,as vrea sa stiu daca se poate sa urmez ca si avocat si ce am de facut in continuare ,cu precizarea ca mi lipsesc foarte multe cunostinte dar si cu dorinta de a invata tot ceea ce este necesar ,va trebui sa fac si masteratul sau ...?#-o:help::rtfm:
Cel mai recent răspuns: Costinel Burca , Contabil 19:55, 18 Ianuarie 2010
In luna februarie se organizeaza examen pentru admiterea in barou .
Mai multe amanunte despre admiterea in barou le puteti afla de la www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce master sa aleg? jason jason Buna ziua! As dori cateva sfaturi referitoare la dilema mea :) In vara aceasta termin Dreptul (4 ani) si intentionez ca, dupa examenul de licenta sa dau ... (vezi toată discuția)
Masterat in drept la universitatea titu maiorescu vella85 vella85 Buna ziua.Sunt si eu o proaspat absolventa a facultatii de Drept, si intentionez sa urmez un master.Problema e k dupa ce am cantarit toate optiunile oferite de ... (vezi toată discuția)
Admitere avocatura TRC TRC am terminat in 2009 la spiru haret dreptul. sunt sanse de a ajunge avocat daca m-am pregatit individual f mult? (vezi toată discuția)