avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Activitate BOGDAN1986

Activitate BOGDAN1986

PIC-ul este un hypermarket.Dar daca am fost angajat nu trebuie sa fiu inscris in masa creditorilor,adica sa apar in lista celor care au banii de luat de la firma...domnul care se ocupa cu insolventa ma trimite la comntabilitatea firmei,iar contabila imi spune "nu avem banii,de ce veniti la mine,trebuie sa mergeti la cei care se ocupa de insolventa ."Pana la urma cine trebuie sa ma plateasca firma PIC sau casa de asigurari..
Va multumesc pentru raspunsurile de pana acum....si astept in continuare sa ma ajutati cu sfaturi!!!
Am fost la cei ce de asigurarii,dar mi-au spus ca angajatorul trebuie sa ma plateasca. Cei de la PIC imi spun ca nu au bani.Concediile medicale sunt la PIC?
Unde mai am de mers ?Ma plimb de la o institutie la alta!!!!
Daca ii dau in judecata este bine?
Rezolv ceva?Nu mai stiu cum sa fac????

Discuție INSOLVENTA
BUNA ZIUA
SOTIA MEA LUCREAZA LA SC PIC SA PITESTI .DIN LUNA OCTOMBRIE2009 A INTRAT IN PRENATAL.IN NOIEMBRIE SOCIETATEA URMA SA INTRE IN INSOLVENTA.EA NU SI-A MAI PRIMIT SALARIUL DIN LUNA OCTOMBRIE RESPECTIV NOIEMBRIE DECEMBRIE SI 1-15 IANUARIE2010.AM FOS LA CASA DE ASIGURARI SI NE-AU SPUS CA PIC SA TREBUIE SA NE PLATEASCA;CEI DE LA PIC NE-AU SPUS CA C.A.S-UL NU LE-A LIVRAT BANII.NU MAI INTELEG NIMIK.SOTIA NU ALUAT BANII DE 3 LUNI JUMATATE
CE POT SA FAC???DACA II ACTIONEZ IN INSTANTA REZOLV CEVA??
ASTEPT UN RASPUNS ....INTR-UN FINAL AM DAT PESTE DOMNII DE LA INSOLVENTA,CARE IN LUNA OCTOMBRIE SAU NOIEMBRIE NE-AU SPUS CA PIC-ul TREBUIE SA NE DEA BANII ACESTIA,LA O PERIOADA DE CATEVA ZILE AM REVENIT LA FIRMA PENTRU A-MI CERE SALARIUL,AM DAT PESTE CEI DE LA INSOLVENTA ,LA CARE NE-AU SPUS CA SOCIETATEA NU ARE BANI SI CA ASIGURARILE TREBUIE SA NE DEA BANII....
VA MULTUMESC .ASTEPT UN RASPUNS#-o