avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate mire_bebe

Activitate mire_bebe

Răspuns la discuția pensie
deci nu poate beneficia de pensie de boala nu?
Discuție pensie
buna.mama mea a fost diagnosticata cu diabet zaharat si acum 2 luni si este dependenta de insulina.are 40 de ani si o vechime de 3 ani ,poate beneficia de pensie medicala sau un alt venit de la stat?de muncit nu prea poate deoarece trebuie sa ia mai multe pauze pt alimentatia conform dietei,sa isi faca insulina...astept un raspuns
patronul e dat deja in judecata de itm pt neplata contributiilor la stat
nu am fost pt ca sediul firmei e in iasi iar punctele de lucru in galati ..din pacate si in starea asta nu pot merge tocmai acolo..de cate ori il intrebam cev ape sefu legat de asta zicea ca se va interesa ...si au trecut 6 luni si asa am ajuns sa umblu eu sa ma interesez
sunt insarcinata in 8 luni si 2 sapt,mai am un pic si nasc. am fost la itm si mi-au zis ca din cauza neplatii contributiilor la stat de catre angajator de 2 ani si 3luni(am carte de muna de 4 ani si o luna) nu mi se elibereaza adeverinta de stagiu de la casa de pensii. asa este? cinea nascut recent ma poate ajuta?
Răspuns la discuția cartea de munca
am vb si cu sefu...mi-a zis ca nu are ce face ..daca avea de unde plati platea asa ca....l-a durut in fund..nici macar acolo..atat mi-a zis si la revedere apoi a plecat. mai vorbeste daca mai ai cu cine..salariu pe ultimele 2 luni mi-a siz ca nu are de unde sa-mi dea, concediu prenatal la fel desi eu i-am zis ca acesti bani sunt dati de stat insa el..
Răspuns la discuția cartea de munca
,i-ati luat o piatra de pe inima..va multumesc mult
Răspuns la discuția cartea de munca
contributiile la stat nu au fost platite de 2 ani si.., cineva mi-a zis ca daca e asa nu beneficiez de acesti bani deoarece nu se acorda aceea adeverinta de stagiu necesara intocmirii dosarului de crestere a copilului
Răspuns la discuția cartea de munca
ok plata comisionului.. in concluzie voi putea baneficia de banutii pt ingrirea copilului?
Răspuns la discuția cartea de munca
adica voi beneficia de acesti banuti chiar daca nu e platita la zi cartea de munca?