avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Activitate Elena Bulgaru

Activitate Elena Bulgaru

daca aveti contract de v.c. fara nici un fel de clauza, nu inteleg de ce va faceti probleme. nu sunt de acord cu cele aratate de radu sava, aceasta implica actiune in instanta de judecata, cu dovedirea faptului ca locuinta nu a fost achitata, cu martori si tot felul de documente care sunt greu , costisitor de obtinut totodata si de foarte lunga durata, lucru pe care soacra nu cred ca si-l mai poate permite la aceasta varsta.
daca solicit la primarie sa imi comunice care sunt mostenitorii unui decedat cu care eu am avut litigii , primaria este obligata sa imi raspunda ? pentru ca cei de la primarie mi-au spus ca nu ii cunosc, deoarece nu a deschis nimeni din partea decedatului anexa 24 . Primaria trebuie sa ii cunoasca, sau nu este obligata la acest lucru???????
Răspuns la discuția salariat problema
depinde ce s-a intamplat, ce a solicitat angajatorul si d-tra nu ati executat sa altceva, dati mai multe detalii
Răspuns la discuția adresa politie
blejesti a scris:

am condus pe drumurile publice, auto proprietate personala, atat eu cat si alti membrii ai famieliei; am primit o adresa sa comunic politiei cine a condus acum 2 saptamani auto, pe un drum judetea??? nici nu mai stiu cine a condus. ce le raspund??????

de fapt este o instiintare in vederea aplicarii celui care a condus, a unei sanctiuni contraventionale pentru depasire limita viteza.
Discuție adresa politie
am condus pe drumurile publice, auto proprietate personala, atat eu cat si alti membrii ai famieliei; am primit o adresa sa comunic politiei cine a condus acum 2 saptamani auto, pe un drum judetea??? nici nu mai stiu cine a condus. ce le raspund??????