avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate alinnacc

Activitate alinnacc

Multumesc ptr raspuns !
inca nu ma pot pronunta cine a trimis acea Executare Silita deoarece nu sant in Romania ( si nici in europa nu sant sa ma pot deplasa asa rapid ) ,vecina a gasit plicul la desfacut si ma sunat ..urmeaza sa imi trimita o poza ...si atunci voi sti despre ce este vb ,cert este ca eu am cautat pe portal judecatoriei iar in numele meu nu apare nimic,zero!
iar acum am inceput iarasi sa trimit e-mailuri catre EFG Retail Services in care le cer a N..oara copii dupa un contract,dupa o cerere de eliberare a unui card,copie a ceva doveditor sa vad si eu ...in baza a ce anume sa facut acel credit resp linie de credit .. DA chestia cu semnatura si expertiza de semnatura i-am propus-o si eu Inspectorului care se ocupa de caz . nici de la dansul nu mai am nici un raspuns pana in prezent .:( Doamne si cate citesc despre aceasta firma...e ceva de groaza !cata lume are probleme cu ei .. si in final nu m-ar fi deranjat atat de mult chiar deloc !! daca ...siam ca eu am utilizat acel card ...stiind ca eu am folosit acei bani !! ai returnam si cu asta basta !! dar in cazul meu ...hmmm nici nu stiu cu cine sa ma lupt ...ori impotriva cui sa lupt .
ma intereseaza cine hotaraste aceasta " Executare Silita" as vrea sa stiu daca este o hotarare a judecatoriei ori ...si in baza a ce se poate hotari .
eu una nu am avut in viata mea nici un credit ..ori vreun "Card de credit" in schimb am ajuns sa primesc de ani buni de zile extrase de cont cu sume ciudate de plata..((.mentionez ca nu traiesc in Romania din 2001 ,sant cetatean Roman dar cu domiciliul in strainatate.)) vecina mereu imi lua posta de cate ori aveam sa merg in romania in vacanta ..aveam de gasit zeci de pliucuri si somatii de la o anume firma EFG Retail Services Bucuresti....hmm am incercat si am sunat de zeci de ori ptr a putea discuta cu cineva ..ca trebuie sa existe o eroare!! o greseala!! fara vreun folos...am inceput sa trimit mesaje scrise de pe site-ul dumnealor... fara raspuns ..fara solutie..am trimis e-mail-uri in care le faceam cunoscut ca eu nume..prenume..date pers ...nu am facutt niciodata vreun credit ori deschis vreo liunie de credit asa cum sustin dumnealor..le faceam cunoscut faptul ca eu am avut pierdut buletinul in romania cateva luni bune ...fiind gasit de cineva si predat Postei din oras ..buletinul meu se afla in vitrina postei orasenesti pana in momentul cand am ajuns eu in romania sa il ridic personal...si le scriam acestora de la acea firma ca trebuie sa fie o frauda ...o inselaciune..si sa rezolve cazul.ca nu sant eu acea Persoana care a facut cu ei vreun contract ori credit....trec cateva luni bune poate chiar si 8 luni de zile timp in care tot mai primeam in romania la adressa plicuri de la dansii.. pana in final sa ia legatura cu mine un Domn Inspector de la Politia Oras Timisoara ... care imi spune ca Firma EFG Retail Services...ma dat pe MINE !!! la politie ca tot eu sant vinovata care a facut credit ...datorii...frauda..inselaciune...Domnule ai explicam inspectorului...cum se poate sa existe o asemenea prostie ...o asemenea incriminare...EU sant cea care i-am sesizat pe dansii ...EU sant cea care a facut plangere la dansii ...EU ma chinui sa ma scap de dansii...printre care i-am trimis si e-mail-urile mele adresate acelei firme...a ramas ca Politia sa inspecteze ...sa caute si sa desluseacasa acel mister ... si sa ma scape pe mine de beleaua cu EFG Retail.S... iar acum de curand primesc la adresa din Romania un pic cu Executare Silita ...bineinteles cu aceasi problema!! X-(.. #-o am intrat sa caut pe site la judecatoria Timisoara ceva emis pe numele meu vreo hotarare ...NIMIC ! de acea va intreb cine este indreptatit si in ce cauze sa Faca o Executare Silita ..? cum si in ce fel pot eu sa ma apar ...ptr ca vad ca nimik pana in prezent ...toate se sparg in capul meu . e jalnic ...este strigator la cer.. trebuie sa existe si ceva dovezi...cu acel card mi sa spus la telefon de dansii cand am sunat la bucuresti ptr plangere... ca cu acel card sau facut cumparaturi de electrocasnice ...OKAY zic eu ca e perfect si putem avea Persoana !! vreau sa vad cine a putt si cum a putut in numele meu sa deschida un cont de credit si sa mearga la cumparaturi in locul meu .
Răspuns la discuția insolventa
adrian stoica a scris:

ADMINISTRATIA FINANŢELOR PUBLICE TIMIªOARA in calitate de Creditor a dat in judecata societatea dvs Sc.........SRL : Debitor pentru o creanta neachitata.
03/12/2009 ADMITE CEREREA Soluţionare
S-a admis cererea creditorului s-a deschis procedura insolventei si s-a numit un administrator judiciar sau lichidator .
Luati legatura cu acesta in vederea predarii actelor societatii , activele etc
Răspuns la discuția Bun al fimei SC.....-...SRL
da,intradevar un caz cu"colturi".
oricum va multiumesc ptr sfat si o seara placuta.
cu stima
Răspuns la discuția Bun al fimei SC.....-...SRL
va multumesc,primul meu drum in romania va fi la un avocat.
dar la vanzare nu trebuiau ambii asociati sa fie de fata si sa semneze?
Buna ziua
as avea si eu o intrebare:
este posibil si cat de legal este ca doar un asociat din firma cu 2 asociati sa vanda un bun al firmei?iar dupa vanzarea acestui bun prin contr.vanzare-cumparare nu sa facut plata acestui bun,nu exista nici chitanta ,nici plata prin banca ceea ce era necesar cred eu la o suma de 2,5 miliarde lei vechi.
mai exista un lucru pe care l-amdescoperit de curand si anume ca un angajat al firmei mele a scris si semnat o factura in valoare de 2,5 miliarde ptr acel bun si a ajuns in contabilitate .culmea este ca acel angajat a si placat repede din firma si sa mutat ca angajat la firma careia i-am vandut noi acest bun un teren.mie imi pare a inselaciune sau complot(cel mai posibil ca acest angajat ce a fost la noi in firma sa fi fost manipulat si folosit de firma X careia i-amvandut terenul).
acum in urma neplatii firma noastra a ajuns la insolventa asta de catre finante.
intrebarea mea ar fi acum cum si prin ce modalitate si bineinteles ce sanse sant de a recupera acel bun al firmei ptral puteavinde ori lasa garantie sa putem platii datoriile firmei.
va multumesc anticipat ptr un raspuns
Răspuns la discuția insolventa
=D>
am reusit,am fost la registratura am gasit dosarul ,am dat de administratorul judiciar ,am luat legatura cu aceea firma ,care mi-au dat o lista,mentionez ca intentionam sa punem firma pe picioare sa platim datoriile la finante si societatea sa isi reia activitatea.acum in aceea lista sant 3 declaratii date de administrator,profit si pierderi pe 2008,bilant-balant iun-2008 ,lista complecta a bunurilor si ....PLAN DE REORGANIZARE(si aici am o problema)cum ar trebui sa arate acest plan de reorganizare? se poate cineva sa ma ajute? ce anume sa scriu in acel plan?cum e mai bine?
Răspuns la discuția insolventa
:) va multumesc.
unde trebuie sa merg sa gasesc acea persoana? la finante timisoara? sau exista aceste date la tribunal? o zi buna
Discuție insolventa
buna ziua,
intrebarea mea ar fi urmatoarea: am gasit pe pagina tribunalului un dosar cu numele firmei mele.procedura de insolventa.eu nu sant in romania ptr a afla mai multe.va rog sa imi puteti spune ce inseamna toate astea :Înregistrat în data de: 27.07.2009
Obiect dosar: procedura insolvenţei
Materia juridică: Faliment
Stadiu procesual: Fond
Părţi:
ADMINISTRATIA FINANŢELOR PUBLICE TIMIªOARA : Creditor
SC..........SRL : Debitor
ADMINISTRAŢIA FINANŢELOR PUBLICE TIMIªOARA : Creditor
TERMENE DE JUDECATÃ:
Data Soluţie Detalii
03/12/2009 ADMITE CEREREA Soluţionare
08/10/2009 VICIU DE PROCEDURÃ CU DEBITOAREA Amânat
11/03/2010 si ce ar trebui sa fac in continuare.
va multumesc anticipat.