avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate blonndy_m

Activitate blonndy_m

Răspuns la discuția divort
divortul este inevitabil, mai ramane sa vedem daca ajungem la o intelegere sau va trebui sa apelez la un detectiv sa dovedesc ca imi este infidel. va multumesc din suflet si va doresc o noapte cat mai placuta
Răspuns la discuția divort
nu am dovezi concrete pt noptile ce a lipsit de acasa, acesta fiind plecat din localitate in interes de serviciu, dar eu stiu ca pe langa servici s-a mai preocupat si de altceva. la divort oricum se va ajunge numai ca as fi vrut sa obtin ceva si din firma. m-am mai documentat si am aflat ca as putea cere o parte din firma sau bunuri, motivand ca am avut grija de copii in timp ce el a putut sa se ocupe de firma. este adevarat?
Răspuns la discuția divort
inseamna ca din pacate mare lucru nu am ce sa fac... va multumesc pt ajutorul acordat
Răspuns la discuția divort
si cum pot dovedi ca am contribuit la infintarea firmei? dar daca as aduce dovezi(fotografii si martori) cum ca sotul meu ma inseala, as putea sa cer despagubire?
ideea e ca am aflat ca sotul meu ma inseala si as vrea sa plateasca cumva....

iti multumesc din suflet
Răspuns la discuția divort
iti multumesc pt raspunsul rapid. dar daca firma este datoare? pot cere vanzarea bunurilor? cat timp este necesar sa lipseasca de acasa sa pot invoca parasirea de domiciliu?
buna seara! la mine nu exista o posibilitate de a plati locul de parcare la bloc, ce ramane de facut daca masina imi este blocata in parcare de un alt autoturism? ma adresez politiei? va multumesc
Discuție divort
buna seara!am si eu doua intrebari si as aprecia enorm daca ati putea sa ma ajutati. daca sotul meu din motive necunoscute mie, nu doarme o noapte acasa pot invoca motiv de divort parasirea de domiciliu si astfel sa obtin in acest fel custodia totala a celor 2 copii(minori). sotul meu are o firma unde este unic actionar. eu fiind doar angajata, as dori sa stiu daca in urma divortului as avea dreptul la jumatate din firma. firma avand doar aparate foto si video si doua masini, una ce abia a iesit din leasing si cea de-a doua este in continuare in leasing mai fiind de plata 2 ani. imi cer scuze petru mesajul foarte lung... va multumesc anticipat!
Buna ziua! eu si iubitul meu vrem sa ne luam o masina si as vrea sa stiu daca putem fi trecuti amandoi ca si proprietari. mentionez ca nu suntem casatoriti.multumesc