avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate mihaelaa.roxana

Activitate mihaelaa.roxana

va multumesc!
se poate trimite si prin email aceasta cerere sau cum?
am inteles ca au trecut 2 luni deja si nu stiam cum sa procedez
dar judecatorul care a hotarat in cat timp este obligat sa redacteze hotararea?sau cum se procedeaza mai departe?
Buna seara!Am castigat un proces cu politia rutiera constand intr-o contestatie care am facut-o impotriva unui proces verbal de contraventie si masura complementara de confiscare a unor bunuri.Masura confiscarii a fost ridicata.Vreau sa stiu daca pot intra in posesia bunurilor confiscate cu hotararea aceasta judecatoreasca in prima instanta sau pot intra in posesia lor doar cand am o hotarare definitiva?
Răspuns la discuția Accident auto, hartie de mana
asta o stiam si eu!Nu?Va rog sa va abtineti de la comentarii daca nu stiti despre ce vorbim.
Răspuns la discuția Accident auto, hartie de mana
sau inselaciune?
Buna seara!Acum aproximativ doua saptamani am facut un accident auto soldat cu avarierea masinii celui cu care m-am intersectat.Accidentul s-a produs din cauza meape fondul neatentiei si neacordarii de prioritate.Eu i-am propus celui cu care m-am accidentat sa facem amiabila.Deoarece abia cumparasem masina eram ferm convinsa ca detin rca valabil dar s-a dovedit ulterior ca nu a fost asa.Rca-ul expirase.Am convenit de comun acord sa mergem la un service sa estimam aloarea daunelor.Cel de la service mi-a facut o estimare.Am hotarat sa platesc contravaloarea daunelor si in acest scop am facut o hartie de mana cu datele mele si ale celui cu care m-am ciocnit explicand cele petrecute si faptul ca i-am dat o suma de bani pe care el a semnat-o.Acum dupa 2 saptamani el imi cere mai multi bani si zice ca merge la politie daca nu ii dau banii.Ce e de facut?Cum sa scap din asta?Ma pot folosi de hartia facuta ?Il pot da in judecata pt abuz de incredere?Cineva mi-a zis ca omul ma santajeaza!Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția S.R.L. fara activitate
si cum fac treaba asta?
Buna seara!Am deschis un srl care imi va fi necesar anul viitor pt o activitate de comerciala.Daca nu am nici o activitate pana la anul sunt obligata sa depun declaratie de venit sau...?