avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate mariuta2

Activitate mariuta2

stiu ca se acorda ptr. fiecare primarie si vreau sa stiu daca printre cei care citesc intrebarile din acest forum sunt persoane care lucreaza la vreo primarie care a primit avizul respectiv
Daca s-a acordat avizul Ministerului Muncii pentru sporul acordat pentru conditii vatamatoare de munca salariatilor care lucreaza la primarie si care este modalitatea de acordare, etapele si eventual daca puteti sa-mi comunicati materiale concrete trimise spre avizare.
ma refer la art.80 C.Muncii alin.3 si 4 , imi scapa mie ceva?
de acord, dar conform codului muncii intre aceleasi parti se pot incheia cel mult 3 contracte succesiv, or incazul expus s-au incheiat peste 3 contracte, certificatul de incadrare in grad s-a emis de mai mult de 3 ori
ce fel de contract de munca se incheie cu un asistentul personal al unei persoane cu handicap cu certificat de incadrare in grad de handicap emis pe o perioada de 12 luni ( timp de mai multi ani) ?
Răspuns la discuția sporuri legale
Multumesc. Am ordonanta. Ma intereseaza sporurile anterioare.
Ex. :Spor de confidentialitate pentru membru comisie achizitie publica, functionar public,( daca stiti cuantumul si art din lege)
care sunt sporurile cu temei legal de care pot beneficia functionari publici si persoanele contractuale din cadrul unei primarie de comuna? ( conform legislatie anterioare legii 330/2009)