avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate gere sylvia

Activitate gere sylvia

Răspuns la discuția divort
teren de numele sotului ... si casa cand a fost declarat la primarie am fost casatorit
Discuție incred . copil
Buna ziua ! la varsta de 7 ani tribunalul intreaba fetita mea cu cine vrea sa traieasca ? si daca mai inainte cu vorba prosti nebuneste fetita mea si cu cadouri poate sa castige ? stiti cum face oameni cadouri etc .. dar vreau sa scriu ca sotul lucreaza cu jumate de norma si salariul minim la carte de munca .. si are proteza la piciorul drept . imediat nici nu poate sa mearga ... dar atata rau a facut pt mine si asa ca ar fi in stare sa cere copilul sa distruga total si material si sentimental ..l...
Răspuns la discuția divort
la divort trebuie si martor !? sotul ma inselat foarte multe ori !! cum pot sa demonstrez ca pentru copilul meu nu este un tata model ! sa caut amanta ? veche ... viata mea a distrus omul asta si a copilul meu !!
Răspuns la discuția divort
angajez un avocat ! marea parte a materialul am cump[arat cu sotul inainte de casatorie cam o jumate de ani in urma dar dupa casatorie am ridicat casa ! mie frica sa nu cumva sa pacaleasca ! sa vine cu facturi etc
Discuție divort
Buna ziua.
As vrea sa divortez, am o fetita de 2ani si 8 luni. dar avem problema cu partaj de bunuri! am construit impreauna o casa , dar sotul meu zice acum ca el a cumparat produsele cu bani pe care a castigat .noi am casatorit in anull 2009 noi 6 si la decembrie a fost declarat la primarie ca platim taxa dupa casa ! casa valoreaza 150.000 ron . si zice acum ca bani mei este cam 20.000 ron. foarte multe minte . ce trebuie sa fac , sa primeasca si copilul la partaj ! eu am salariul 2000 de ron si sotul are o pensie de boala 400 de ron si salariu 500 de ron ca lucreaza la umate de norma ! foarte mult a ajutat si parinti , cu mancare cu bani etc , ! va rog sa ma ajutati cu sfaturi ! multumesc
Răspuns la discuția distrugere casnicie
si nu pot sa fac nimic altceva ! ca a distrus viata mea ! de cand a aparut in viata noastra !
Buna ziua ! Sant sylvia gere din judetul harghita !sant casatorit si asteptam un copil ! a aparut in viata noastra o femeie care nu lasa in pace sotul meu,, si a distrus casnicia mea ! acum vrem sa divortam in vina lui ! si as vreau sa dau de judecata pentru distrugere casnicie ! as avea castig de cauza ?
multumesc frumos
!