avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Activitate Maria45

Activitate Maria45

Răspuns la discuția pensie grupa 1
eu pana la urma tot nu am inteles daca este calculata bine si cum a determinat punctajul; puncte realizate 30,32746 cu sv in perioada 03.1970-031992; nr puncte conf.oug 209/2008 10,63335. punctaj mediu anual 1,26033 din care,maj oug 209/`2008-0,32718. total drepturi 924 lei, indexare inclusa 0 asa arata decizia eu a-si vrea sa o contest dar ce ma sfatuiti sa merg intai la casa de pensii? VA MULTUMESC
Răspuns la discuția pensie grupa 1
va multumesc si eu pentru raspuns si asi dori sa mai lamurim inca o problema.Am si trei ani lucrati in spania cu contract de munca legal ,prin ministerul muncii si am depus si acte doveditoare la dosarul de pensie dar nu mi s-a dat nici un raspuns. va intreb daca acesti ani nu trebuiau si ei luati in calcul pentru ca ni se retinea lunar. va multumesc.
Discuție pensie grupa 1
am depus dosarul de pensie pentru limita de varsta mi s-a aprobat incepand cu 01..12/ 2009 am lurat din totalul anilor 20 grupa1 .in decizie mi se da;-stagiul complet de cotizare conf legii 19/2000 32 de ani si 6 luni.total stagiu de cotizare realizat 35 de ani 4 luni si 13 zile.din care gr 1 , 18 ani 6 luni si 14 zile 1. puncte realizate 30.32746, puncte comf oug 209/2008 1063335.. punctaj mediu anual1.26033 din caremaj oug 209/2008 0.32718 total pensie 924 lei va intreb daca s-a acordat totul de la grupa1 s-au se da in patru transe sporul de grupa sau inteleg ca aceasta este toata pensia muncita in 35 de ani . va multumesc
sunt nascut pe 07.07.1952 sunt barbat si nu am lucrat decat 17 ani si 8 luni va intreb daca pot iesi la pensie anticipat deoarece nu mai ma angajeaza nimeni la aceasta varsta. va multumesc
Răspuns la discuția functionari publici
daca in organigrama exista postul de inspector ,fiind vacant intrucat a iesit la pensie colega si eu am terminat facultatea de administratie publica pot sa fiu transferata pe postul ei fara sa mai dau examen,intrucat corespunde si pregatirea si functia publica de executie . va multumesc
Răspuns la discuția pensie grupa l
daca soacra mea s-a operat la colon si acu are anus contra naturii se poate incadra la vreun grad de handicap va multumesc
Răspuns la discuția functionari publici
a-si vrea sa va intreb ,daca este corect ca in fisa postului dupa toate atributiunile de servici pe care le ai sa mai mentioneze ;-si alte sarcini date de primar. este corect care sarcini acelea pot fi oricare.
Răspuns la discuția pensie grupa l
va multumesc din suflet
Răspuns la discuția pensie grupa l
da este vorba despre sotul meu
Răspuns la discuția pensie grupa l
i-mi cer scuze pentru ca nu am stiut dar eu am intrat de la servici , de pe calculatorul colegei mele si am vazut ca am primit masajul. multumesc pentru intelegere si mi-asi dori din tot sufletul sa ma lamuri-ti cu aceste probleme