Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata

sunt nascut pe 07.07.1952 sunt barbat si nu am lucrat decat 17 ani si 8 luni va intreb daca pot iesi la pensie anticipat deoarece nu mai ma angajeaza nimeni la aceasta varsta. va multumesc
1. Nu puteti iesi decat la pensie de limita de varsta, in iulie 2017.
2. Pentru a iesi la pensie anticipata partiala aveti nevoie de un stagiu de cotizare de 35 de ani.