avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Activitate maso

Activitate maso

buna ziua .am de platit la un magazin suma de 1920,94.am sunat acuma 3 luni la firma care se ocupa cu recuperarea creditului si am ajuns la o intelegere cu ei sa platesc in fiecare luna suma de 100-150 ron iar acuma de o saptamana ma sunat de la firma de recuperare ca nu mai pot platii decat daca platesc suma intreaga ...ce pot sa fac ?.ma ameninta ca ma va executa silit.mentionez ca am chitantele cum ca am platit astea 3 luni.astept va rog un raspuns cat mai clar .va multumesc.

- editat de moderator- va rog sa nu mai scrieti cu majuscule, multumesc
Răspuns la discuția cum sa fac?
multumesc de raspuns dar la salariul care il am nu pot lua nici macar 1000 ron din banca,asa ca ideea cu refinantare prin alta banca cade din start.
Discuție cum sa fac?
Buna seara.Vreau si eu o lamurire clara la problema care o am .In urma cu 2 ani am luat un inprumut de nevoi personale fara giranti si fara sa girez eu cu ceva avand o rata lunara de 540 Ron.De anul trecut din luna august nu am mai platit integral rata fiind ca am shimbat locul de munca si am salariul mai mic,deci din august platesc lunar 300 ron.Am anuntat banca si am cerut sa-mi prelungeasca perioada de creditare care mi sa refuzat si mi sa cerut sa caut 2 giranti sau sa girez eu cu casa care oricum nu este proprietatea mea.Ce pot sa fac fiind ca nu pot platii mai mult de 300 ron pe luna,si ce mi se poate intampla.poate sa vina sa-mi ia masina sau altceva?va rog mult un raspuns cat se poate de concret.Va multumesc
Răspuns la discuția credit
Va multumesc mult d-nul MIHAI pt raspuns.Acea firma de recuperare prin ce mijloace va incerca sa recupereze creditul?
Discuție credit
Buna ziua.Vreau o lamurire cu un credit bancar.Am luat un inprumut pt nevoi pers acum 2 ani si de anul trecut di luna august nu am platit integral rata fiind ca am alt loc de munca,deci in loc de 540ron platesc 300 ron.Am anuntat banca si am cerut o perioada de prelungire fiind ca nu mai am posibilitatea sa platesc integral rata care mi-a fost refuzat si m-i sa spus ca sa caut 2 giranti sau sa girez cu casa care oricum nu este a mea proprietate personala. Mentionez ca am platit in fiecare luna.deci vreau sa stiu ce se poate intampla daca platesc in continuare 300 ron .Va multumesc pt timpul acordat:(