avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Activitate oprea_rodica68

Activitate oprea_rodica68

este legal ca sa raman 30 min peste program considerandu-se ca aceste 30 de minute sunt pauza de masa, sau sunt incluse in cele 8 ore de munca?
Răspuns la discuția Micul dictionar juridico-diabolic
diplomat=o persoana care gandeste de doua ori inainte de a vorbi si apoi nu spune nimic
Răspuns la discuția detasare
pe timpul detasarii se primesc bonuri de masa?daca s-a primit diurna se mai
pote rimi si indemnizatie de detasare? daca da ce articol din codul muncii prevede acest lucru?
Discuție detasare
ptr un bucatar care pleaca in detasare la un alt loc de munca , deoarece la locul de munca prevazut in contractul de munca se face renovare trebuie incheiat un act aditional intre salariat si angajator?in momentul plecarii in detasare (10 zile) angajatorul este obligat sa asigure transportul si diurna ptr salariatul detasat?
Răspuns la discuția munca in anglia
ptr ca nu m-au convins, cred ca nu am primit toate raspunsurile, cer un sfat sau mai bine zis o parere
Discuție munca in anglia
poate cineva sa-mi spuna care sunt pasii de urmat ptr munca in anglia cu agentia de plasare forta de munca ,,slm recruitment?
cum pot sti daca oferta de munca este in regula?
in ziua de 24 aprilie, prima zi de paste am lucrat 10 ore(lucrez ca bucatar la o filiala biila romania). aceasta zi mi s-a platit la ore suplimentare simple plus ca mi s-a luat si o zi din liberele pe care le avem in luna respectiva.as dori sa stiu daca s-a procedat corect.
Răspuns la discuția contabilitate
E vorba de partida simpla, neplatitor de tva, aparatele sunt inchiriate,se folosesc fise, iar premiile se dau direct de aparate.I-mi cer scuze ca nu am fost mai explicita
Discuție contabilitate
cum se tine contabilitatea la o sala de jocuri si bar
?