avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate flory09

Activitate flory09

Răspuns la discuția avocat
multumesc pentru raspuns!
Discuție avocat
buna ziua!
am nevoie de un raspuns,va rog:se poate schimba avocatul la recurs?
Răspuns la discuția intrebare recurs
e caz civil.
doresc urgentarea demararii recursului deoarece au fost mai multe dosare cu o cauza identica(dosarele s-au judecat in orase diferite) iar solutionarea lor a fost total diferita,adica unii au avut castig de cauza altii nu.
in cazul meu rezultatul a fost nefavorabil si as vrea sa aduc ' dovada' ca unii dintre ceilalti reclamanti au avut castig de cauza(am inteles ca acest lucru m-ar putea ajuta).
ce ma sfatuiti ,sa astept sau sa depun dosarul inainte sa primesc hotararea acasa?

Răspuns la discuția intrebare recurs
civil
buna seara!
am si eu nevoie de un raspuns,va rog:
se poate deschide recurs daca ,inca ,nu am primit acasa hotararea judecatoreasca ?
Răspuns la discuția RECURS
multumesc pentru raspuns.
probabil m-am exprimat eu gresit.dorinta mea nu era sa dati un pronostic ci vroiam sa stiu daca rezultatul pozitiv in cazul unora dintre ei se poate atasa la dosar si ar putea influenta solutionarea recursului celorlalti ,sau nu ajuta cu nimic?
Răspuns la discuția RECURS
este vb de exmatricularea mai multor elevi,dintr-o scoala postliceala ,datorita nepromovarii unei competente..unora le-a fost acordata suspendarea dispozitiei exmatricularii pana la judecarea cauzei de fond,altora nu.
precizez ca erau toti in aceeasi situatie.
revin cu intrebarea:
ce sanse au la recurs cei carora nu le-a fost acordata suspendarea deciziei de exmatriculare?
Discuție RECURS
buna seara!am nevoie de un sfat.
am dat in judecata(eu impreuna cu mai multe persoane) o institutie,pentru suspendarea unui act administrativ.
dosarele s-au judecat in orase diferite iar unii dintre reclamanti au avut castig de cauza altii nu.
intrebarea mea este:
ce sanse au la recurs cei care au pierdut daca aduc dovada ca ceilalti au castigat procesul,cauza fiind aceeasi?
Răspuns la discuția somaj
MULTUMESC PENTRU RASPUNS,DAR SUNT UN PIC NELAMURITA SI V-AS RUGA SA MA AJUTATI .
IMEDIAT DUPA TERMINAREA LICEULUI, A FOST ADMIS IN SCOALA POSTLICEALA ,DIN CARE A FOST EXMATRICULAT IN IANUARIE 2010. DECI NU AVEA DREPTUL SA SOLICITE SOMAJ IN TERMENUL DE 60 ZILE DE LA ABSOLVIREA LICEULUI.
SA INTELEG CA SE IAU IN CALCUL 60 ZILE DE LA ABSOLVIREA LICEULUI SI NU ARE IMPORTANTA CA A URMAT O ALTA FORMA DE INVATAMANT IN ACEST TIMP?
Discuție somaj
buna seara!am si eu nevoie de un sfat dk ma puteti ajuta:un elev exmatriculat dintr-o scoala postliceala are dreptul la somaj?este absolvent de liceu promotia 2008 iar exmatricularea s-a facut in ianuarie 2010.