avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate G.V.

Activitate G.V.

Răspuns la discuția Deducere Tva la autoturisme
cineva ma poate ajuta?
Buna, sunt o firma platitoare de Tva. vreau sa cumpar un autoturism pentru un agent comercial, Intrebarea mea este daca pot sa deduc integral Tva-ul? si in cat timp se amortizeaza autotuismul integral? multumesc pentru raspunsuri
Buna ziua, daca in ziua de 30.06.2014 am emis o factura cu marfuri, si marfa respectiva a intrat in gestiune cu factura la data de 03.07.2014, ce fac la sfarsitul lunii iunie cu stocul minus la marfuri? nu pot sa inchid luna. multumesc
Multumesc
Bună, am o nelămurire. Societate a achiziţionat un utilaj cu 4000 lei, după care a mai luat piese de schmb pentru utilajul respectiv. ªeful mi-a spus că să nu trec pe cheltuieli piesele respective, ci să măresc valoare utilajului cu suma respectivă. Se poate face aşa ceva?cineva mă poate ajuta
Multumesc :)
Buna, am o firma Cod Caen 4673 Comertul cu amanuntul al materialelor lemnoase. Am o nelamurire, daca poate sa vinde si persoanelor fizice cu factura+bon de casa? Si daca gestiunea marfurilor se tine separat, daca se poate negocia pretulrile de vanzare? Multumesc pentru indrumari.
Multumesc, si la ce data se opereaza? am 19 zile la dispozitie?
Buna ziua, am o intrebare daca cineva ma poate ajuta: cum se inregistreaza reluarea activitatii dupa CCC in Revisal. Copilul a implinit 2 ani la 07.03.2014.
Buna ziua, am urmatorul caz:in data de 07.03.2014 copilul salariatei a implinit varsta de 2-ani.cum se poate trimi la somaj? multumesc