avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Stoc minus la marfuri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Stoc minus la marfuri

Buna ziua, daca in ziua de 30.06.2014 am emis o factura cu marfuri, si marfa respectiva a intrat in gestiune cu factura la data de 03.07.2014, ce fac la sfarsitul lunii iunie cu stocul minus la marfuri? nu pot sa inchid luna. multumesc
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 15:15, 22 Iulie 2014
Cred ca in 30.06.2014 trebuia sa intocmiti factura de avans.
Ultima modificare: Marți, 22 Iulie 2014
Ioan Petru Butariu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raport de gestiune zilnic ADI.D ADI.D Buna ziua,as dorii sa ma ajutati si pe mine,cu o problema contabila,cum se completeaza raportul de gestiune zilnic,si daca aveti sa-mi atasati un model ... (vezi toată discuția)
Chiosc presa neplatitor de tva Mariralu Mariralu Care sunt notele contabile pentru inregistrarea corecta a urmatoarelor documente : 1. Primesc aviz de insotire a marfii in aproape fiecare zi a lunii ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat trebuie conectata obligatoriu la un pc? carmenbn carmenbn 1.Am achizitionat o casa de marcat si nu stiu exact ce trebuie sa facem mai departe.La magazin nu exista un PC care sa tina evidenta stocului de marfa.Intrarea ... (vezi toată discuția)