Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Stoc minus la marfuri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Stoc minus la marfuri

Buna ziua, daca in ziua de 30.06.2014 am emis o factura cu marfuri, si marfa respectiva a intrat in gestiune cu factura la data de 03.07.2014, ce fac la sfarsitul lunii iunie cu stocul minus la marfuri? nu pot sa inchid luna. multumesc
Cred ca in 30.06.2014 trebuia sa intocmiti factura de avans.
Ioan Petru Butariu, Contabil