Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raport de gestiune zilnic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raport de gestiune zilnic

Buna ziua,as dorii sa ma ajutati si pe mine,cu o problema contabila,cum se completeaza raportul de gestiune zilnic,si daca aveti sa-mi atasati un model completat.Multumesc foarte mult.
Raportul zilnic de gestiune cuprinde mai multe coloane ce trebuie completate astfel data, nr.document, felul (factura, etc)...intrari marfuri, iesiri marfuri, stoc....deci este documentul in care inregistram intrarile de marfa la pret de vanzare si iesirile de marfuri respectiv vanzarile , astfel incat la sfarsitul fiecarei zile avem valoarea stocului de marfa.
Buna ziua,

in coloana intrari, cce valoare se completeaza?
Se trece valoarea totala a nir-ului care il intocmiti pentru fiecare factura de marfa cumparata. Soldul la sfarsitul zilei sa fie valoarea marfii care e in magazin (la pretul de vanzare).