avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1253 soluții astăzi
Forum Activitate maria_alin_nicu

Activitate maria_alin_nicu

Răspuns la discuția Contract pe bunuri
buna ziua ,

va multumesc pt raspuns ,am venit minim lucrez la 2 societati cu contract de 2 ore minim pe economie,insa varianta cu cedare bunuri m-ia oferit-o dn care se ocupa de recuperare pt cosmote , insa ma gandeam daca este buna varianta deoarece m-ai am si datorii restante de cativa ani buni cu 2 banici la una dintre ele am inceput sa platesc cu krukul dar imi este imosibil sa platesc si la a 2 ,ma intreb ce se poate intampla daca nu reusesc sa-mi maresc veniturile ,sunt in pericol sa-mi ridice bunurile de pe numele meu ?

multumesc
buna ziua,

va rog sa ma ajutati

Am avut un contrac cu cosmote ,dupa terminare celor 2 ani ,nu am stiut ca pentru relizierea contractului trebuie sa fac cerere ,m-am trezit ca dupa o vreme m-au caut o firma cu executare silita nemai stand la adresa de facturare nu am stiut ca contractul a mers incontinuare si am o suma de 3000 ron de plata , trebuie sa platesc aceasta suma fara sa mai benificiez de serviciul lor ,mi s-a sugerat sa scat de bunurile de valoare de pe numele meu.

exista vreo varianta sa-mi cedez bunurile catre o persoana care nu are probleme cu legea?


va multumesc
Buna ziua,

Am si o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva
Am o sora cu un grad de hanticap gradul 1 ma intreb daca poate lua si pensie anticipata pe langa cea de handicap

multumesc
Discuție evacuare
buna seara,
as dori sa ma informati cum trebuie sa procedez pentru a evacua o persoana care este tata copilului meu din locuinta mea pe motiv de agresivitate verbala si fizica
am inteles ca nu se mai inregistreaza forfetarul pentru 2010 cine stie sa-mi zica exact
buna ziua ,
cine poate sa-mi raspunda si mie daca s-a suspendat forfetarul pe 2010 si unde pot gasi informatii despre aceasta suspendare:(
buna ziua,

cine ma poate lamuri si pe mine va rog se mai declara forfetarul pentru luna martie:(
va foarte multumesc:)
buna seara

cine ma poate ajuta si pe mine va rog ,am o suspendare contract de munca pentru crestere copil 2 ani si nu stiu ce acte sunt necesare pe langa decizia de suspendare la itm :(