avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Activitate vasilica ursulica

Activitate vasilica ursulica

Discuție partaj
Buna seara.Momentan suntem in partaj eu cu fostul sot,avem de impartit un apartament ce este dobandit in timpul casatoriei.In ultimii 7 ani fostul sot a parasit domiciliul astfel nemaicontribuind cu nici o suma de bani la intretinerea acestui apartament si al familiei ,in decursul lui 2009 am cheltuit din banii proprii o suma mare de bani pentru renovarea apartamentului si imbunatatiri majore.Mentionez ca pe tot ce am cheltuit am facturi si bonuri fiscale inclusiv un act de mana cu echipa de meseriasi pentru banii pe manopera.As vrea sa stiu daca pot castiga un procent mai mare de 50% din apartament demonstrand si proband in fata instantei investitiile mentionate mai sus.As mai dori sa aflu ce inscrisuri martori si dovezi mai pot aduce in fata instantei pentru a obtine o cota mai mare din apartament?va multumesc
Discuție dividende
In cursul casatoriei am ridicat din societatea la care sunt unic asociat dividende .As vrea sa stiu daca acestea intra la partaj chiar daca acestea au fost cheltuite in timpul casatoriei, ele nemaiexistand ca sume de bani fizic.Va multumesc pentru raspuns
Discuție partaj
am o firma obtinuta inainte de casatorie dar care in timpul casatoriei a avut o crestere importanta a cifrei de afaceri mantionez ca sunt unic asociat al firmei respective. vreau sa stiu daca firma face obiectul partajului?