avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 966 soluții astăzi
Forum Activitate sirc

Activitate sirc

Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
Dar acte pe partea ei de casa in favoarea unuia din copii fara succesiune poate?
Mentionez ca unul din copii face presiuni asupra ei(mamei)sa ii cedeze partea.
Nu se inteleg.Unul face presiuni asupra mamei in favoarea lui iar ceilalti nu cedeaza.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
amandoi sunt proprietari. Si mama si tatal.
DACA TATAL E DECEDAT DIN 1995 si nu sa dezbatut nici o mostenire, mama poate vinde apartamentul fara semnatura copiilor?Ei fiind 5 copii .
daca ,copilul nu a terminat liceul dar a implinit 18 ani pensia alimentara continua automat sau trebuiesc intocmite anumite acte pentru continuarea acesteia?
Discuție cadastru
daca am cadastru facut in 1999 mai este valabil astazi daca vreau sa vand pamantul?
Răspuns la discuția hartuire?
se intampla de obicei cand eram singuri in bucatarie.mai nou nu mai tine cont.in fata cumnatului din partea sotiei m-a amenintat ca ma bate.ijurii de tot felul care nu pot fi repeoduse aici .problema sta asa:
tatal sotului este decedat din 91 sau 92 si nu s-a dezbatut nici o mostenire pe apartament.cat traieste mama lor vor sta aici pe urma nu stie ce va face si cred ca e speriat de ce va fi avand in vedere ca mama are 77 ani.am surprins mai multe discutii in care sugera ca ar vrea sa scape de fratele sau.odata a zis ca pune pe cineva sa il bata in ficat ca tot e bolnav si nu se vede.si multe altele...........
Discuție hartuire?
ce pot face impotriva cumnatului cand acesta este sub influenta alcoolului si ma ameninta?mentionez ca locuim in acelas apartament (eu cu sotul,el cu sotia si copilul,soacra).nu putem pleca cu gazda pentru ca nu ne permitem.sotul meu fiind bolnav(hepatita virus c si diabetic cu insulina)necesita liniste.ce pot face?se comporta asa numai in lipsa sotului.