avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate claudiaaydogan

Activitate claudiaaydogan

Răspuns la discuția pasaport minor
multumesc pt timpul acordat...o zi buna
Răspuns la discuția pasaport minor
multumesc....pt a-i face pasaport individual acordul ambilor parinti, se refera la prezenta ambilor parinti la Directia Pasapoarte sau un acord scris autentificat in fata notarului?
Răspuns la discuția pasaport minor
multumesc
Discuție pasaport minor
buna ziua
as dori sa stiu daca unui minor de o luna si jumatate i se va face pasaport individual sau va fi inscris pe pasaportul unuia dintre parinti
de asemenea, in cazul in care se va dori trecerea cu minorul peste granitele tarii doar de catre un singur parinte, va fi necesara o procura notariala( parintii nu sunt divortati) ?
Multumesc anticipat
buna seara.....se poate primi indemnizatia de crestere a copilului daca sunt angajat al unei societati comerciale cu carte de munca pe perioada nedeterminata, si in acelasi timp detin si o intreprindere individuala?...multumesc
Răspuns la discuția Plangere contraventionala
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Plangere contraventionala
Multumesc!

Am dovada cu care pot circula pentru 15 zile......au mai ramas 12 zile.....cum fac sa o prelungesc si unde....eu sunt din bucuresti....trebuie sa merg la brigada de politie rutiera din bucuresti sau la ipj giurgiu, de care apartine sectia de politie unde lucreaza agentul care mi-a retinut permisul?
Problema consta in urmatoarele : mi-a fost retinut permisul duminica pt depasire in zona de actiune a indicatorului depasire interzisa....de fapt, nu este chiar o depasire deoarece nu am trecut peste linia cntinua...masina depasita era un Tic, care aproape ca a iesit de tot de pe aprtea carosabila......vreau sa fac contestatie, dar nu stiu unde trebuie trimisa si cum fac sa circul in continuare cu masina...eu sunt din bucuresti, iar permisul mi-a fost retinut intr- comuna din jud giurgiu.....
alexaion69: pe pv scrie de judecatoria Bolintin Vale...unii spun ca la IPJ Giurgiu....altii la sectia de politie unde lucreaza agentul care m-ia luat permisul....de asemenea, as vrea sa stiu daca se poate trimite prin posta contestatia si cum prelungesc dovada sau cum fac sa intru in posesia permisului pana la finalizarea procesului....Multumesc mult!!!!!!!!
Răspuns la discuția contract de custodie
Multumesc!