avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1666 soluții astăzi
Forum Activitate savaliviu2

Activitate savaliviu2

va multumesc din suflet pentru raspuns dar nu avem bani pentru avocat decat daca putem plati dupa ce primim banii dina taxa platita abuziv
va salut cu tot respectul.va rog mult sa ma ajutati ! fiica mea a platit taxa de poluare in 07.02.2011. 1100 de euro.noi am calculat pe calculatorul oficial anaf si am socotit anul de fabricatie al masini 1999 si pana in martie 2013 iar ei au spus ca nu se calculeaza vechimea incepand cu prima inmatriculare a masinii 19.01.2000 si pana la data care a fost platita taxa de poluare in romania adica 07.02 2011.va rog lamuriti-ma cum este corect !!! pe date de 21.03.2013 am primit mail-ul de la dv.despre restituirea diferentei si chiar a doua zi fiica mea a fost la ei ,nici macar nu stiau despre ce e vorba !!! diferenta asta de 2 ani ne costa aproximativ 500 de euro !!! tot respectul si toate multumirile pentru ceea ce faceti !!!
va salut. locuiesc in sectorul 2,si in vecinatatea mea s-a cumparat o casa si noul propietar renoveaza.demontand acoperisul vechi vreo 2 schelete de lemn a-u cazut pe casa mea provocand distrugeri.am filmat cu camera.ei nici macar sa-si ceara scuze.va rog sfatuiti-ma ce sa fac cum sa procedez.va multumesc.
mama mea a luat un card de nevoi personale la 75 de ani in 2007 fara girant fara garantii.daca moare,banca poate sa-mi ceara mie fiul ceva?
un asa zis vecin are act de vanzare cumparare fals. m-a dat in judecata pentru iesire din indiviziune si granituire ,i s-arespins cererea ca inadmisibila irevocabil in 2001.acum vrea sa vanda ceea ce nu are . ce sa mai intreprind:stunned: