avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Activitate lyli

Activitate lyli

buna ziua!acum 2 luni mi sa retinut certificatul de inmatriculare pe motiv ca nu am avut grila radiator(lipsa componente caroserie) si sa eliberat o dovada de circulatie de 15 zile in aceasta perioade am avut unele probleme cu masina si nu am putut sa ajung cu masina la rar ca sa imi puna stampila pe dovada.as dorii sa stiu daca imi pot prelungi dovada de circulatie ca sa pot ajunge cu masina la rar apoi la politie sa ridic certificatul (masina e inmatriculata in jud ot iar dovada este eliberata de politia bragadiru aici sa petrecut fapta) multumesc!
buna dimineata, am cumparat o masina in 2010 pe numele meu ieri am fost la financiar sa platesc taxele si impozitele ptr ea si sa o scot din evidenta urmand sa o vand altei pers.la primaria din scornicesti.au loat bani ptr taxe si nu au vrut sa-mi elibereze fisa fiscala ptr masina pe motiv ca sotul meu avea o amenda de circulatie ne platita.mentionez ca eu nu am luat nici o amenda in viata mea si nici o datorie fata de stat.este posibil sa nu mi se elibereze fisa fiscala pana nu plateste sotu amenda?daca eu sunt despartita de sot nu pot sa vand masina fara el find proprietate personala cumparata pana in casatorie .multumesc mult si astept un raspuns.
daca intru in prenatal pe 9 aprilie cate zile de concediu de odihna trebuie sa imi dea patronul?