avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... co pentru gravide
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

co pentru gravide

daca intru in prenatal pe 9 aprilie cate zile de concediu de odihna trebuie sa imi dea patronul?
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 15:54, 25 Februarie 2010
dar dumneavoastra cate cereti?
Concediul de odihna se acorda proportional cu timpul efectiv lucrat si in functie de vechimea in munca a fiecarui salariat .
Pana la data de 09 aprilie 2010 aveti dreptul la 6 zile de concediu de odihna.
Poate fi si mai mult daca are vechime in munca mai mare .
Am facut calculul raportandu-ma la cele 21 de zile prevazute de CCMUN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nr. zile co in cazul concediilor medicale bachmann bachmann Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza pt calculul nr de zile de CO in cazul in care angajatul a avut 4 luni si jumatate concediu medical. ... (vezi toată discuția)
Lamuriri co cristina29 cristina29 Buna ziua! As dori si eu cateva lamuriri referitoare la concediul de odihna. Personalul din firma noastra este angajat din 01.03.2009. Am citit codul muncii, ... (vezi toată discuția)
numarul zilelor de concediu de odihna poate fi micsorat ? cristinadinu cristinadinu daca contractul individual de munca prevede un anumit numar de zile de concediu de odihna , acestea pot fi reduse? (vezi toată discuția)