Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... co pentru gravide
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

co pentru gravide

daca intru in prenatal pe 9 aprilie cate zile de concediu de odihna trebuie sa imi dea patronul?
dar dumneavoastra cate cereti?
Concediul de odihna se acorda proportional cu timpul efectiv lucrat si in functie de vechimea in munca a fiecarui salariat .
Pana la data de 09 aprilie 2010 aveti dreptul la 6 zile de concediu de odihna.
Poate fi si mai mult daca are vechime in munca mai mare .
Am facut calculul raportandu-ma la cele 21 de zile prevazute de CCMUN.