avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate anda4uu

Activitate anda4uu

Buna ziua! Problema mea este una mai lunga... Insa pe scurt, parinti mei sunt divortati, iar tatal vroia sa bage partajul... Insa de la partaj a ajuns la faptul ca vrea doar 6000 de lei ca sa ne lase camera lui... Camera pe care el nu o mai foloseste de vreo 2 ani, pt ca s a mutat!el este o persoana foarte schimbatoare, si as vrea sa mergem undeva la un notar sa dea o declaratie ceva cu conditiile lui, cu faptul ca i am dat bani si ca nu va mai avea pretentii la casa decat daca va fi vanduta( asta a fost una din conditiile lui) ... Insa eu vreau o asigurare ca nu vine peste un an sa i dau camera inapoi si ca nu va mai baga partajul!ce si cum ma sfatuiti sa fac?! Multumesc!
multumesc pt raspunsuri...dar oricum eu sunt nelamurita...de ce la unele sectoare se poate si la altele nu...si pun pariu k dak era vreo vedeta imeditat s ar fi putut!!!si mama mea este tot bugetara p 5 mil salariu si credeti ma k a lucrat in ziua de craciun,p 1 ianuarie si nu face figuri k nu se duce la munca k nu o plateste supiimentar...
crede ma ca m am oferit sa le platesc ziua, dar au spus k nu, k asta ar insemna mita si ele nu primesc asa ceva...
buna seara!am si eu o intrebare...este normal sa nu se faca cununii civile sambata,in conditiile in care la alte primarii de sector se fac si pe usa starii civile este un afis mare k se efectueaza cununii si sambata???am fost saptamana asta la starea civila ni s a spus k ele numai lucreaza sambata, k nu sunt platite...dar colegii de la alte sectoare nu tot acelasi salariu au?este normal acest lucru?
Răspuns la discuția In caz de deces ?ce se intampla?
dar nu e vorba doar de o pensie ,e vorba de vreo 10000 lei.
tatal meu a decedat si inainte de deces cu vreo luna a primit decizia de recalculare a pensiei si nu a apucat decat o transa inclusa in ultima pensie.exista vreo posibilitate ca unul din urmasi sa primeasca restul de bani restanti?si daca da ce trebuie facut pt a intra in posesia lor.va multumesc anticipat.