avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Activitate bottacin

Activitate bottacin

Răspuns la discuția contabili ne contabili
daniela vorovenci a scris:

bottacin a scris:

bottacin a scris:

din pacate cu aceasta am doar o hartie scrisa la mana si semnata
precum isi asuma raspunderea pe perioada in care a fost aceasta a obtinutonoua contabila la preluarea documentelor

MENTIONEZ ACEASTA "CONTABILA" MI-A FOST PREZENTATA DE CATRE AVOCATUL SOCIETATI MELE

Cam grava situatia Dmv.Este foarte bine ca aveti si aceasta hartie , decat nimic. Doar ca aceasta hartie nu tine ca , constract de colaborare si o sa fiti si Dmv sanctionata.Acum , ar fi bine sa verificati si avocatul , ca sa nu mai aveti si alte surprize.


AM VERIFICAT SI AVOCATUL ESTE AVOCAT DAR NU A FACUT CE A SPUS ASA CA AM SCHIMBAT SI AVOCATUL
Răspuns la discuția OUG 199/2007
MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE MAU AJUTAT AM SA URMEZ SFATURILE
SI MULTUMESC ECHIPEI AVOCATNET CA PUN LA DISPOZITIE ACEST SIT
Răspuns la discuția SECHESTRU ASIGURATORIU
fapta constituie infractiune. Ati facut plangere penala?
DA AM FACUT UNA LA PROCURATORA DAR A FOST RESPINSA " NU SE TRIMITE IN JUDECATA " ACUM AM MAI INCERCAT O DATA SPERAND CA VOM DA DE UN PROCUROR CARE VA INTELEGE CA O DATA CE NOI AM DAT ACCE MARFA IAR ACESTA NU A PLATIT A VANDUTO IN MOMENTUL IN CARE ERA UN SECHESTRU SI NU A ACHITAT DATORIA , ACESTA ESTE DE REA CREDINTA CI NU SA IMI RASPUNDA CEVA DE GENUL A VANDUT SOCIETATEA CU BUNURILE EU NU CRED CA POATE VINDE SOCIETATEA CU BUNURILE SECHESTRATE
Răspuns la discuția SECHESTRU ASIGURATORIU
Creditorul primeşte T.C prin mandatarul său av........ Pronunţată în şedinţă publică ,azi 14 PRESEDINTE GREFIER
Răspuns la discuția OUG 199/2007
DECURSUL PROCESULUI

26/05/2011 Amână cauza
Solutie: Acordă pentru debitoare, un nou termen de judecată la data de 04.08.2011, în vederea angajării unui avocat. Se va cita debitoarea, creditoarea primind termen în cunoştinţă prin reprezentant. Pronunţată în şedinţă publică azi, 26.05.2011.
04/08/2011 Amână cauza
Solutie: Admite cererea de amânare formulată de reprezentantul debitoarei pentru studierea dosarului şi acordă un nou termen de judecată la data de 18.08.2011. Se va cita debitoarea, creditoarea primind termen în cunoştinţă prin reprezentant. Pronunţată în şedinţă publică azi, 04.08.2011.
18/08/2011 Amână cauza
Solutie: Acordă termen la data de 08.09.2011, în vederea studierii întâmpinării şi formulării unui răspuns de către creditoare. Pune în vedere creditoarei prin reprezentant să traducă în limba română, facturile depuse la dosar în limba italiană. Se va cita debitoarea, creditoarea primind termen în cunoştinţă prin reprezentant. Pronunţată în şedinţă publică azi, 18.08.2011.
08/09/2011 respinge cererea
Solutie: rESPINGE CEREREA

ACUM AM CERUT SENTINTA COMPLECTA PRIN MAIL DAR NU PREA CRED CA O VOI PRIMI


:((
Răspuns la discuția SECHESTRU ASIGURATORIU
NU SA ADMIS CEREREA DE TRIMITERE IN JUDECATA
Răspuns la discuția SECHESTRU ASIGURATORIU
sechestrul a fost instituit prin executor judecatoresc ,IAR RESTUL NU SA FACUT PT CA LE-A VANDUT DUPA CE IA VENIT INSTINTAREA IAR MIE MI-AU SPUS SA LE CAUT

BUNA ZIUA
IN TOAMNA ANULUI 2010 AM FACUT UN SECHESTRU ASIGURATORIU PE NISTE UTILAJE PRORIETARUL SC DUPA SECHESTRU LE-A VANDUT CU TOT CU SC . AM INCERCAT UN PENAL DAR NU MI-A FOST ACORDAT , ACESTA A VANDUT MARFA SECHESTRATA SI NU MI-A PLATITO EU CE POT FACE ? MULTUMESC
Răspuns la discuția OUG 199/2007
denisas a scris:

Cererea pentru emiterea ordonantei de plata a fost respinsa pt ca factura nu a fost semnata, pe viitor sa fi atenta la aspectul asta
VA MULTUMESC PT. SFAT
NU INTELEG DECE UN AV CARE A FOST PLATIT ... NU A STIUT ACEST FAPT SA LIMITAT SA IMI CEARA TRADUCERE LA FACTURA SI ACUM SE AGITA SA FACA NU STIU EXACT CUM II SPUNE CEVA "REVIZUIRE" LA SENTINTA IREVOCABILA
Asa cum spuneam singura varianta este dreptul comun, daca nu s-a prescris. Cand a fost termenul scadent?
DACA ESTE VORBA DE CEI 5 ANI INCA NU AU TRECUT
Răspuns la discuția OUG 199/2007
FACTURA NU A FOST SEMNATA A AJUNS CU TIRUL CU MARFA LA EI CONTRACTUL A FOST SEMNAT SI TRIMIS PRIN FAX DAR EL A PLATIT RATELE PRIN BANCA CU BONIFIC