avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate Donic

Activitate Donic

Răspuns la discuția Date personale
Multumesc pentru raspuns, dar daca se poate mai explicit, ce anume trebuie sa cer la instanta?
Discuție Date personale
Am o problema, am perdut certificatul de nastere, am fost si am scos duplicat, dar am intimpinat o problema, in registrul de la locul nasterii, apar cu un alt prenume fata de cel pe care am toate actele, in buletin, certificatele de nastere ale copiilor apar cu prenumele de Adorian, in duplicat m-au gasit cu prenumele de Adrian. Nu vor sa-mi emita buletinul deoarece actul de propietate e pe Adorian. Ce pot face in situatia aceasta, de la evidenta populatiei dau din umeri.
Va multumesc.
Daca am avut concediu medical 200 si ceva de zile pentru boala profesionala, acestea afecteaza numarul de zile de concediul de odihna?
Discuție Pensionare TBC
Am varsta de 40 de ani, dintre care 20 de ani vechime neintrerupta. Anul trecut am fost depistat cu TBC. In luna iunie fac 180 de zile de concediu medical. Postul meu de la serviciu a fost deja ocupat, nu cred ca o sa ma mai lase sa lucrez mult timp acolo (reduceri, neindeplinirea de sarcini, si altele).
Voiam sa stiu pot beneficia de pensie de invaliditate in aceasta situatie.