avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Activitate elena26

Activitate elena26

Răspuns la discuția Hotul neprins....sofer cinstit ?!
atata timp cat soferul are procesul verbal semnat si stampilat nu aveti ce sa ii faceti. legal el este corect.
Răspuns la discuția Inundat fortat !
dar vecinul chiar are acte pe spatiul acela?
si chiar nu puteti ajunge la o intelegere?
din cate stiu banca oricum opreste comision de acordare , dar daca nu ati ridicat suma trebuie sa platiti un comision de ,,citire a dosarului,,
dar acum dupa ultima factura ati mai discutat cu ei?
si aveti grija sa terminati definitiv cu ei pentru ca din cate se vede datoria creste
Răspuns la discuția Teapa Okazii-Speta
s-a rezolvat foarte repede..... poate ca paratul nu avea pile la politie
Răspuns la discuția Furt de la societate
adica cun sa las moarta? sa nu le mai raspund la telefon si sa las lucrurile asa cun sunt?
daca stau sa ma gandesc bine ei ei nu pot demonstra nimic , eu mi-am recuperat salariul si cel mai bine este sa nu mai am ce sa vorbesc cu ei
da in legatura cu data sunt foarte sigura
si inca ceva firma chiar si innainte de a-si suspenda activitatea lucra cu facturi false pe care nu pot sa imi dau seama din ce motiv eu le-am pastrat dar acum e posibil sa imi foloseasca?
Răspuns la discuția Furt de la societate
scuze am vrut sa spun ca incepand cu 1 martie
Răspuns la discuția Furt de la societate
eu am fost si am depus actele la registrul comertului.
si tot eu le-am ridicat
Răspuns la discuția Furt de la societate
nu stiu ce sa fac acum ca mi-am recuperat salariul eu am sunat la garda financiara si am vb cu cei de acolo fara sa le dau detalii iar ei au spus ca este de rau pentru ei nu pentru mine, si ma gandesc merita oare sa le fac atata rau?
cand le-am spus de garda s-au potolit nu mai au nimic de spus........ dar cine stie
oricum eu sunt pregatita pentru ce este mai rau am strans destule dovezi ca sa nu aiba ei ce sa faca
Răspuns la discuția Furt de la societate
incepand cu data de 15 februarie de cand am intrat in somaj eu nu am mai semnat nici un act , iar toate facturile pe care le-am scris sunt cumparate din piata adica false si sunt la mine. dar eu nu am vandut marfa decat ca sa imi recuperez salariul pe 3 luni