avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Activitate crysstyle

Activitate crysstyle

Discuție Tichete vacanta
După cât timp de muncă poti beneficia de tichete de vacanta?
Răspuns la discuția Angajare fara asigurare
Mulțumesc frumos!
Răspuns la discuția Angajare fara asigurare
Mulțumesc pt răspuns.Trebuie să merg personal cu adeverința de salariat la casa de sănătate?

george-neagu a scris:

Pai este si normal caci pana ajunge angajatorul sa plateasca contributiile la stat pentru prima luna de angajare mai dureaza. Faceti ce vi s-a recomandat.

Bună ziua!Din 22 ianuarie 2019 sunt angajată ,in 26 februarie 2019 am fost la medicul de familie, pt a obține un bilet de trimitere ,aici mi s a spus că nu sunt asigurata,ca trebuie sa merg cu adeverința de salariat la casa de sănătate pt a ma inregistra.Nu mi se pare normal sa ma ocup eu de asta.Nu trebuie sa se ocupe contabila?De ce figurez ca neasigurata si nu ma trecut in baza de date?
Nu stiu să vă spun.

crysstyle a scris:

Din Legea Educației Naționale nr.1
/2011

Cornel Vasile a scris:

art.96 din ce act normativ?



Din Legea Educației Naționale nr.1
/2011

Cornel Vasile a scris:

art.96 din ce act normativ?

Nu am facut cerere pt concediu odihna pe perioada vacanței,incadrandu-ma in art 96.As vrea sa stiu cum voi fi plătită ca înlocuitoare ,unei titulare aflata in concediu medical?Primele 2-5 zile nu voi fi plătită?Doresc mai multe detalii,cu privire la acest art.96!Nu mi se pare corect ,ca in perioada vacanțelor sa nu fiu plătită!
in data de 22.04.2010 am achizitionat un autorurism sh , si am platit suma de 2121 lei taxa de inmatriculare. La data de 04.04.2013 am castigat taxa cu tot cu dobanda pri proces.
Intrebare: Cat trebuie sa-mi restituie statul roman cu tot cu dobanda?
Răspuns la discuția info proces recuperare taxa auto
exista vre-un model dupa care sa ma iau?
Răspuns la discuția info proces recuperare taxa auto
pot sa mai fac ceva sa salvez situatia?
Ce trebuie sa mai fac?