avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Activitate dopulet

Activitate dopulet

c-am cat ar fii impozitul pe 10 ani pentru un teren de 10 arii?
Buna in data de 23.martie.2012 mi se termina concediul de crestere a copilului si am sunat la firma si mii sa spus sa fac o cerere de reangajare si ma angajeaza pe o perioada de 20 de zile dupa care ma trimite in somaj... este posibil asa ceva?
Discuție plangere penala
"onoreazati promisiunile facute .... si nu sta ca o p...a ca oare se roaga altu pt.tine si oare mi se aprinde lumanarea la diviziunea decedati''

''scoate-ti toate pozele facute la mine la nunta pt.ca nuesti demn de ele .... precum nu esti demn de tine insuti''

''aaaaaaaaaaaa ... si inca ceva .... daca nu-ti ti promisiunea am sa te ruinez......''

''glumeam...:))))))))''

''tic tac tic tac .... cvrezi ca sunt prost sa mai astept ... si sa inghit prostii m-am saturat ..... sarbatori fericite ....''

''tic tac tic tac..... cu atat cu cat te tragi pe [...] si cu cat nu-ti pasa tie ai sa-ti faci rau si sincer n-am sa ezit sa-ti fac .... daca nu-mi dai ceea ce mi se cuvine''

''crezi ca vei scapa daca numai citesti si nu scri inapoi .... n-ai sa scapi ma doare in p...a .... ori imi dai ce mi-ai promis .... iar daca nu .... at. iti dau eu ce nu ti-am promis .... o vacanta de neuitat''

''a si inca ceva ultima data e de 20.12.2011 eu nu mai am putere de a astepta.... e deciziaa ta''

As putea depune plangere penala pentru amenintari si santaj ???(avand aceste randuri)
Discuție divort
Buna in cazul in care eu as depune actele pentru divort sotul meu dupa cat timp va primi un document sau ceva act prin care sa reiasa ca eu intr-adevar am depus actele de divort.multumesc anticipat.
Buna am o mica nelamurire,parinti mei au un apartament pe care l-au achizitionat dupa casatoria lor in urma cu 25 de ani, de aproximativ 10 ani nu mai locuieste nimeni in el. Merg pe la apartament doar atat cat sa ia corespondenta. Restul vecinilor din acei bloc de fiecare data cand vor sa faca ceva vin sa ceara bani, ba pentru zugravitul scari,ba pentru interfon,ba pentru schimbarea usi la scara sau geamurilor...etc. Acuma domni vecini doresc sa repare acoperisul blocului pe care l-au mai schimbat acum cativa ani,atunci le-a dat bani pentru reparare insa acum nu mai doreste sa le de-a deoarece nu intelege rostul. Dansi i-a spus ca daca nu doreste sa contribuie o va da in judecata. Este posibil acest lucru? si ce este de facut?:">
sotul meu ar dori sa intre in concediu de paternitate ,ce acte are nevoie.?eu am nascut de 2 saptamani este vorba de concediul de 2 ani.