avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate dianutza23

Activitate dianutza23

multumesc frumos!!!
multumesc frumos!!!
buna ziua..am inteles ca de la 1 feb salariul de baza minim pe economie se va mari de la 700 la 750 lei..intrebarea mea este ..salariul pentru persoanele cu studii superioare(1340 lei) se mareste si el sau ramane acelasi? multumesc anticipat
da ,dar noua factura nu ne-a fost inmanata de catre asigurator.in urma controlului ...inspectorul a gasit factura in decl.394 inregistrata de firma care a facut reparatiile..emisa pe numele firmei noastre ....am sunat ulterior la cei care au facut reparatiile si au zis ca asa se procedeaza..nah.. multumesc pt raspuns
un atovehicul al societatii,asigurata casco a suferit un accident ,dauna fiind platita de firma de asigurare.Acum la o rambursare de T.V.A inspectorul a constatat ca factura emisa de service-ul auto care a efectuat reparatiile este facuta pe societatea noastra,noi neplatind reparatiile ci firma de asigurare.
Este corect asa?Acea factura trebuia inregistrata in contabilitate de noi?Este posibil sa ne fie imputata acea factura?? va rog frumos un raspuns daca ma puteti ajuta
din cate stiu eu daca pamantul este bun public nu-l poti decat concesiona!numai bine
buna ziua..imi cer scuze..dar am si eu o intrebare si poate cineva care are cunostinta ma poate ajuta...sotul meu a obtinut fondurii europene(nerambursabile) prin masura 112 „instalarea tanarului fermier„ acum..in urma unui controlo cei de la ANAF au zis ca pentru banii care nu au fost investiti( 70% din suma trebuia investita, pentru restul de 30 % nu trebuia sa am nici o justificare..) trebuie sa platesc impozit! va rog din suflet daca ma puteti ajuta ...
are cineva vreo informatie cu privire la examen ?se mai sustine anul acesta?:(
Răspuns la discuția angajare consilier juridic
va multumesc frumos!
Răspuns la discuția angajare consilier juridic
sa va explic mai bine....trebuia sa sustin anul acesta examen pt dob cal de notar stagiar dar nu ma mai pot prezenta la examen anul acesta pt ca treabuia depusa o cerere pana la data de 31 martie,iar notar meu mi-a recomandat sa ma angajez consilier juridic si mi-a spus ca vechimea dobandita ma va ajuta sa obtin o dispensa pt reducerea perioadei de stagiatura de la 2 ani la un an.Sotul meu are un S.r.l si m-am gandit sa ma angajez la el....si practic ce imi trebuie pt a ma angaja doar diploma de absolvire?