avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1547 soluții astăzi
Forum Activitate corina2010

Activitate corina2010

Răspuns la discuția declaratia pe venit
Chiar nu stie nimeni?O parere va rog.
Răspuns la discuția declaratia pe venit
Am cautat si am gasit o formula de calcul.

Ch totale = ch cu marfa anunN+stoc an (N-1) -stoc N+ch deductibile. Este corect?
Am ch cu marfa=61512
Stoc N-1=2648
Stoc N=19622
Ch deductibile=12056
Rezulta Ch tottale=56594.5
Veniturile: Soldul de la casa de marcat=52035
rezulta pierdere=4559

O parere va rog.
Multumesc.
Răspuns la discuția declaratia pe venit
Nu mi permit un contabil. Vreau sa invat sa le ac singura.
Am intrat pe site ul asta si apare ca sunt asigurata ..dar treaba e ca eu n am mai platit din 2007.:">
Cum se completeaza aceasta declaratie? Vreau sa invat si de aceea intreb.
Am jurnal de incasari si plati, registru de gestiune zilnic, jurnal de vanz si cump,si nir-uri. De ex la venituri eu puneam suma din RIP si la control dadea ca nu i bine. Se ia in calcul si stocul de la sf de an? Suma din registru zilnic trebuie sa fie egala cu stocul? Multumesc :sorry:
Sunt Pfi. Nu eliberez facturi, doar bonuri de casa. In jurnalul de vanzari ce trec? Z-ul fiecarei zi ?
Răspuns la discuția decont tva 2011
Cererea se ia de la finante sau se poate completa de acasa. Maine ma duc sa depun decontul 12/2010. Dupa corectarea celui din a 6 a si a 9 a a rezultat tva de rambursat 4530. Intrebarea mea este : in decontul 12/2010 la rd 33 scriu ce este in decontul eronat (adica tva de plata) sau ma ghidez dupa cel corect?
Răspuns la discuția decont tva 2011
Multumesc
Răspuns la discuția decont tva 2011
Multumesc.Voi face asta in decontul asta...dar pentru celelalte se poate ace ceva?
Răspuns la discuția decont tva 2011
Deci rezulta tva de recuperat.Nu ma intereseaza sa l recuperez. Daca e de recuperat dece la randul 32 imi genereaza tva de plata ? E corect.Nu trebuie cumulate cumva?