avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate prozatos

Activitate prozatos

pai astept sa vina, ca vad ca azi nu a dat pe la birou, secretara(care face si alte acte) zice ca nu vrea sa imi de-a numar de inregistrare fara acordul lui
mai e o chestie, eu pe statul de plata nu am semnat de cca 6 luni, in instanta nu o sa bata la ochi ca in aceste 6 luni nu am luat nici o masura?
el de fapt ne-a mai dat niste bani, dar eu cu el am vb la un salar de 15 milioane pe luna, pe cartea de munca am 12 milioane. Teoretic el are sa imi de-a banii pe 3 luni fara luna in curs(15 milioanex3 luni=45 milioane), daca eu ajung sa ma judec cu el, trebuie sa imi dea cat e pe statul de plata nesemnat...adica(878x6 luni=5268 RON)...sii oricum mai am cca 27 de milioane din ore suplimentare calculate raportat la salarul de 15 milioane(adica 15 milionae impartit la 180 de ore pe luna(ca el socoteste si sambata) si inmultit cu cate ore suplimentare am rezulta 27 de milioane). Voi fi intrebat in instanta de ce nu am facut nimic in aceste 6 luni?
multumesc tuturor care imi dau sfaturi
pai am fost ieri la el cu demisia si a zis ca nu imi semneaza, ca sa ii termin proiectele incepute
cum fac sa semneze demisia?
el oricum nu isi indeplineste conditiile contractuale, ca oricum nu imi da salar de mai bine de 3 luni
la itm a fost intrebat de ce toti aveau semnat statele de plata mai putin eu? si a zis ca nu mi-am ridicat eu salarul
am si eu o problema,
vreau sa imi dau demisia dar seful nu vrea sa mi aprobe pana nu ii termin niste proiecte.
problema e ca eu nu am mai primit salar de mai bine de 3 luni(cumulat in total) ca asa ne-a mai dat cu lingurita niste bani...nu pot da demisia fara preaviz intrucat nu isi indeplineste conditiile contractuale prin care se obliga sa imi plateasca salarul lunar, sa stau 8 ore pe zi(eu stau mai mult) sa nu lucrez sambata( am lucrat si duminica)???
multumesc
am si eu o problema,
vreau sa imi dau demisia dar seful nu vrea sa mi aprobe pana nu ii termin niste proiecte.
problema e ca eu nu am mai primit salar de mai bine de 3 luni(cumulat in total) ca asa ne-a mai dat cu lingurita niste bani...nu pot da demisia fara preaviz intrucat nu isi indeplineste conditiile contractuale prin care se obliga sa imi plateasca salarul lunar, sa stau 8 ore pe zi(eu stau mai mult) sa nu lucrez sambata( am lucrat si duminica)???
multumesc
Răspuns la discuția refuzul da a efectua preavizul
am si eu o problema,
vreau sa imi dau demisia dar seful nu vrea sa mi aprobe pana nu ii termin niste proiecte.
problema e ca eu nu am mai primit salar de mai bine de 3 luni(cumulat in total) ca asa ne-a mai dat cu lingurita niste bani...nu pot da demisia fara preaviz intrucat nu isi indeplineste conditiile contractuale prin care se obliga sa imi plateasca salarul lunar, sa stau 8 ore pe zi(eu stau mai mult) sa nu lucrez sambata( am lucrat si duminica)???
multumesc