avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate tabooo

Activitate tabooo

Răspuns la discuția buna seara
Ai putea incepe prin a avea un scris coeerent fara greseli gramaticale si structurat in asa fel incat sa fie cat mai bine inteles . daca vei reformula iti voi oferi asistenta de care ai nevoie . Momentan nu am inteles mai nimic .
Răspuns la discuția zile spitalizare
Va aduc la cunostiinta ca cele precizate de dumneavoastra sunt corecte dar incomplete . Intradevar termenul prevazut de lege pentru plangere este de 60 de zile doar ca acesta se poate prelungi pana la 2 ani daca intre timp se indentifica sau se recunoaste autorul . Cu stima !
Răspuns la discuția Inselaciune sau Frauda ?!?
Ar putea fi doar prietenul meu . Dar la fel de bine ar putea avea si el un martor cum ca pachetul continea telefon. Asta spun eu cum pot sa probez eu lucru asta . Eu pot sa si mint ca am gasit harti nu ? in realitate toata tranzactia sa fi fost corecta . Asta e toata nelamurirea mea ... Consider ca e relativa toata treaba . chiar credeti ca ma va baga cineva in seama ? si mai ales pentru o asemenea suma ? sunt toptusi 30 RON ... si va asigur ca politia nu se va baga . Am prieteni care lucreaza in sistem si mi-au spus clar ca daca era o suma mai mare puteam face ceva . Dar fiind o suma asa mica si .. probabilitatea de a proba cele spuse este relativa ... nici nu se sinchisesc sa te ia in seama macar . Deh ... asta e ROMANIA
Tin sa mentionez ca sunt utilizatorul siteului de licitatii binecunosctu okazii iar de curand am licitat pentru un telefon. Toate bune si frumoase pana cand am primit coletul prin Posta Romana. Am platit , am ridicat ... si cand am deschis surpriza ? Nu se aflau decat harti . Mentionez ca suma pe care am achitato a fost una infirma 30 RON. Am incercat sa iau legatura cu vanzatorul dar este de negasit . Mentionez ca am chitanta si am pastrat tot ce am vorbit pe internet cu acest tip . Vreau sa stiu daca se poate face ceva pentru recuperarea sumei . Tinand cont ca suma este una mica politia nu o sa se implice suma fiind prea mica . Vreau sa stiu daca am, vreo sansa sa probez acest lucru . Daca fac sesizare si vanzatorul spune ca mi-a trimis telefonul eu cum probez ca in colet a fost de fapt harti si nu telefonul ? Nici el nu poate sa demonstreze ca a pus in colet telefonul nici eu ca am gasit harti . Este cuvantul meu impotriva cuvantului lui . E cu dus si intors toata chestia . Astept un sfat . o indrumare . multumesc anticipat !