avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1923 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters142300

Activitate ContSters142300

Am facut abonament la aceasta revista, am acchitat deja pentru 12 luni banii prin mandat postal.Am primit revistele apoi la posta .Problema e ca am primit lunar numai revistele din abonament . Eu cand am facut acest abonament mi s-a spus ca primesc bonus/ cadou 3 reviste din urma, pe langa cele 12 ce urmau sa fie trimise lunar.I-am contactat si de 3 saptamani ma tin cu vorba ca ei au trimis coletul .Cei de la posta se jura ca n-au primit niciun colet pentru mine. Cei de la revista spun ca e posibil sa mi le fi furat cineva din cutia postala.Dar eu am lacat. Am impresia ca cei de la revista ma mint.Cum revistele din abonament ajung si cadoul / bonusul nu ajunge? Culmea mai zic ca le-au trimis de daua ori. Ce sa fac? Are cineva o idee cum sa-mi fac dreptate?E dreptul meu , sunt banii mei.:-/
Daca eu sunt pensionar, am voie sa fiu administrator de societate comerciala? E legal?:closedtopic::rtfm:
As dori un raspuns la urmatoarea întrebare: Se poate contesta o nota obtinuta la o materie sustinuta la examenul de bacalaureat pe cale judecatoreasca? Dupa ce am iesit din examen ,am comparat rezultatele afisate pe geamul liceului cu ceea ce facusem eu pe foaia de examen. Teoretic nu se punea problema sa pic acest examen.Si totusi l-am picat.În urma contestatiei facute am obtinut o nota si mai mica.:O