avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate diaovidiu

Activitate diaovidiu

buna ziua
am un copil la o scoala publica dar nu este in circumscriptia de domiciliu.
copilul este unul cu oarecare probleme,adica are un caracter vulcanic
din clasa intai am tot avut probleme cu el la scoala,cu disciplina in primul rand
n-eam simtit obligati sa-l mutam in alta clasa crezand ca acolo se v-a integra mai bine,desi cred ca mai rau am facut,deoarece in acea clasa mai sunt cativa care sunt ca si el.
acum pe langa ca avem inca probleme cu disciplina mai vorbim si neadecvat desii umblam si la un psiholog,care ne0a spus ca ar avea putin de ADHD.
Acum suntem amenintati ca nu-l mai primeste la scoala deloc decat la teste ca sa i se poata incheia anul si ca v-a fi exmatriculat.Va rog sa ma ajutati cu sfaturi ce sa fac?
de cand l-am mutat in alta clasa parca toti sunt contra copilului si se poarta cu el parca ar vre sa-l provoace sa rabufneasca numai ca sa aibe motive de exmatriculare.
se organizeaza in scoala o tabara iar azi cand copilul a cerut sa i se dea si lui biletel pentru parinti cu detaliile taberei ,copilului i s-a spus ,,tu nu mergi nicaieri" iar copilul a rabufnit si a strigat la doamna invatatoare,,de ce nu ma duc" iar aceasta la dat afara din clasa si nu l-a mai primit,chemand-o pe sotia mea dupa el la scoala de parca ei nu ar fi pusi acolo pentru a educa copii si nu la orice prostie care o fac sa sune parintii sa vina la scoala.eu cred ca treba cu excursia trebuia sa o discute cu noi,parintii si nu sa injoseasca copilul in fata intregii clase.
va rog dati-mi sfaturi!!! multumesc
Discuție asigurari casco
vreau si eu sa stiu daca ma puteti ajuta,in cat timp de la depunerea cererii de despagubire la dosar trebuie sa fiu platit de catre asigurator in cazul unei polite casco?
ms mult;)
Răspuns la discuția dauna auto pe casco
ms mult
Răspuns la discuția dauna auto pe casco
multumesc mult
Răspuns la discuția dauna auto pe casco
nu ma duc la societatea de asigurari a celui vinovat deoarece fiind dauna totala pe asigurarea RCA nu ma despagubeste la fel ci la o valoare mai mica,si pe langa asta de aceea mi-am facut o asigurare casco ,tocmai ca sa nu fiu in situatia asta
buna ziua
in urma cu doua saptamani am avut un accident de masina in care nu eu am fost cel vinovat dar am ales sa fac masina pe polita mea casco intocmita la GroupAma.
am incheiata o polita casco la aceasta firma de asigurari deoarece sotia mea afost angajata la ei si am beneficiat de o reducere.in momentul cand sotia mea a demisionat de la dansii,trebuiau sa imi faca un supliment la politacu o alta cota de prima,adica mai mare.totodata cand a demisionat sotia mea a intrebat de sefa ei ce se intampla cu polita casco si i s-a raspuns sa plateasca in continuare tot asa cu aceeasi cota de primapana ce v-a fi instiintata prin posta de modificarea care avea sa o trimita acasa.
acea modificare nu s-a mai facut desi am mai platit de atunci inca doua rate pana in momentul accidentului.masina este dauna totala si acum cei de la GROUPAMA nu vor sa ma despagubeasca dupa polita ce o am ci vor sa-mi recalculeze acum ceea ce trebuiau sa faca in urma cu trei luni.
va intreb ce sa fac?,sa accept ce vor ei sa faca sau nu?plus de asta ma si tin de aproape trei saptamani fara raspuns si ma tot amana pentru ca nu au avut timp sa se intalneasca cei de la daune cu cei de la vanzari sa discute despre acest dosar.
va rog mult sa ma ajutati!!!!!!!!!!!!