avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate feliciacaraba

Activitate feliciacaraba

am certificat de handicap accentuat , permanent , nerevizuibil cu cod boala Q21 , daca ma pot pensiona mai repede ?
de ce trebuie sa scrie pe certificat conf l 263/2010?
pe al meu scrie conf l 448/2006
Discuție mostenire
daca parintii au facut contract de vanzare cumparare cu copilul cel mic, atunci ceilalti 2 copii mai mari (neantrebati despre acest lucru) mai pot avea un drept ?
Discuție recuperare
cum pot recupera un imprumut acordat unui prieten ,cu care am facut doar hirtie de mina.
am dat bani cu imprumut unei familii prietene, am incheiat un act scris si semnat de ambele parti, dar am recuperat doar jumate suma si nici vb de ceva dobinda. acest act l-as putea folosi in instanta?
impozitul anual pt autoturism la handicap accentuat, se plateste daca autoturismul nu este modificat???
dupa mine nu trebuie neaparat sa fie modificat , ptca eu fara masina a-r trebui sa stau doar in casa , caci altfel obosesc si nu pot purta nici o greutate.
sunt operata de inima iar recent o histerectomie totala cu hiperplazie complexa cu atipii hsil,iar la primarie ma scuteste de impozitul pe cladire dar pe autoturism NU!, pt ca nu este modificat.... dupa mine trebuia sa se specifice ca aceasta facilitate de impozit auto este doar pt cei cu handicap locomotor
aceasta treaba trebuie clarificata si revizuita ptca sunt multe cazuri in cazul meu