avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Activitate RalucaChiriac

Activitate RalucaChiriac

Discuție Locuinta ANL
Buna seara.
As vrea sa stiu daca pot depune dosarul pentru o locuinta ANL la primarie avand in vedere faptul ca nu am carte de munca, sunt in concediu crestere copil. Sunt casatorita, sotul lucreaza cu carte de munca insa as vrea sa pun dosarul pe numele meu pentru a obtine un punctaj mai mare primesc (5 puncte in plus la nivelul de studii). Daca pot depune ce ar trebui sa contina mai exact dosarul.
Multumesc mult!
Buna seara si La multi ani!
Am inteles ca indemnizatia pentru crestere copil s-a majorat cu 10%.
Problema mea este urmatoarea: daca am absolvit o forma de invatamant zi si dupa am intrat in somaj (am avut si o luna si jumatate concediu medical), intre timp am nascut mai precis in aprilie, primesc 600 lei indemnizatie plus alocatia copilului 200 lei. Nelamurirea mea este daca ar trebui sa primesc si eu aceasta majorare, sau se aplica doar salariatilor?
Multumesc mult!
Am nevoie pentru maine la un seminar unde se dezbate o discutie pe tema recrutarii voluntarilor si sunt in lipsa de timp pentru a merge la CSC sa cer datele de care am nevoie.
Nu, doresc informatii referitoare la tipurile si formele de recrutare a voluntarilor intr-un complex de servicii comunitare(CSC).
Eu sunt studenta la asistenta sociala si am facut practica in CSC (prin intermediul facultatii) dar vreau sa am imformatii despre voluntari in special ce strategii, tehnici, tipuri de recrutare foloseste un astfel de centru pentru a atrage voluntarii.
complexul de servicii comunitare are urmatoarele tipuri de servicii oferite:Centrul de Asistenta si Socializare pentru copiii aflati in dificultate
Servicii comunitare
Modulul de excelenta saptamanal pentru copiii superdotati din mediul rural
Serviciul “Ateliere scoala”
Si as vrea "TIPURIFORME DE RECRUTARE A VOLUNTARILOR" care sa fie cat de cat compatibile cu serviciile oferite de compplexul de servicii comunitare
VA MULTUMESC ENORM!
Identificarea postului
Ma intereseaza:
Scopul pozitiei
Sarcini principale
Sarcini secundare
Calificarea necesara
Programul de lucru
Perioada de evaluare a performantelor
VA MULTUMESC!