avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1995 soluții astăzi
Forum Activitate nick_italianman

Activitate nick_italianman

Discuție medicina muncii
cum se face contract cu medicina muncii?
:(
Cum se calculeaza cota individa la plata reparatiei unui acoperis de bloc pt. fiecare apartament.Sunt obligat prin lege sa platesc la renovarea acoperisului daca venitul lunar nu imi permite sa achit suma care mi-sa dat pt achitare ,mentionez ca blocul are 3 etaje eu locuind la et 1 .Sau cumparat materialele si dupa aceea ni-sa dat la fiecare locatar suma care trebuie platita .
Constitutional este legal ce se intampla acum cu ce vor sa faca guvernantii cu indemnizatia de crestere copil de a reduce cu 25%,asa dupa o zi pe alta.
Discuție pensia de urmas
Am o intrebare socrul meu a lucrat pana la 55 de ani dar din cauza problemelor de sanatate (a fost gasit cu cancer de colon) a intrat in concediul medical soacra mea a fost o perioada angajata ca insotitoare pt dansul,dar dupa decesul sotului a mai luat 6 luni ajutor si dupa aceea nu a mai luat nimic .As dori sa intreb daca poate beneficia de pensie de urmas avand mai mult de 20 de ani de casatorie impreuna .Mentionez ca varsta de pensionare era de 62 de ani el avand doar 55 la momentul decesului.In momentul de fata are 56 de ani(soacra) iar in legatura cu cele 6 luni a fost un ajutor de insotitor dupa decesul sotului.Data decesului a fost octombrie 2008.