Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatia crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatia crestere copil

Constitutional este legal ce se intampla acum cu ce vor sa faca guvernantii cu indemnizatia de crestere copil de a reduce cu 25%,asa dupa o zi pe alta.
si cine zicea ca america e tara tuturor posibilitatilor...
o sa vedem , curtea nu cred ca va decide ca e constitutional
Mai este ceva Constitutional in tara asta?!#-o
La fel de constitutionala ca si celelalte masuri...#-o
nick_italianman a scris:

Constitutional este legal ce se intampla acum cu ce vor sa faca guvernantii cu indemnizatia de crestere copil de a reduce cu 25%,asa dupa o zi pe alta.

Banuiesc ca , Curtea Constionala va gasi un motiv prin care sa respnga exceptia de necontitutionalitate, cu toate ca legea nu retroactiveaza.