avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate mventuria

Activitate mventuria

multumesc frumos
buna seara , daca am un copil , major si este student la o universitate din Anglia iar pe perioada vacantei lucreaza 2 ore la o societate cu contract de munca partial mai primeste pensie alimentara ?
locuiesc intr-un bloc cu 8 etaje , 2 apartamente per etaj . unul din apartamente are iesire din bucatarie in balconul cu ghena . mai nou unele dintre aceste apartamente si au introdus in contractele de vanzare cumparare si acel balconas cu ghena ca fiind proprietatea lor . Este legal ? unde ma pot interesa de aceste spatii cu ghena ? Mentionez ca blocul este vechi din 1949 .Administratorul si Presedintele doresc sa lamurim aceasta situatie mai ales ca cei cativa proprietari si au incuiat balconasele cu ghena spunand ca este proprietatea lor si doresc desfiintarea ghenei de gunoi . Va multumesc
Răspuns la discuția partaj judiciar
30000 avea tata cica si-i mai trebuia 100 pe care aluat-o de la nenea martor
Discuție partaj judiciar
mama,fratele si eu suntem in judecata ptr.succesiune. fratele a adus un martor care sustine sus si tare ca defunctul tata s-a imprumutat de la el 100 usd pentru a-mi da sa-mi iau casa,fratele sustine sus si tare ca tata mi-a dat bani cand mi-am cumparat casa- dar tata murise cu un an si jumatate inainte sa-mi iau casa si nici nuse punea problema sa-mi cumpar casa, eu la vremea aceea stateam cu chirie iar casa mi-am cumparat-o prin credit ipotecar dupa ce amurit tata la 1 an si jumatate dupa . pot sa-l actionez in judecata pe martor ptr. marturie mincinoasa ?