avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Activitate bigbos

Activitate bigbos

Răspuns la discuția executarea silita; leasing auto
nu masina au recuperato cei de la leasing si ei mi-au comunicat ca au vindut masina cu 5100 euro si plus ce am platit eu ca sa imi ridic sechestru de pe casa si acum mai vor alti bani
Răspuns la discuția buna seara
buna seara da din cite stiu eu banca nu are jurist si lucreaza cu o casa de avocatura din buc eu sunt din cta si cui sa ma adresez la banca daca nu au jurist?
Răspuns la discuția executarea silita; leasing auto
buna seara nu masina am predato si le-am platit vreo 27000 ron cit m-iau cerut si acum mai vor iar 14000 ron e normal asa sau de ce nu au spus de prima data?
Răspuns la discuția executarea silita; leasing auto
buna seara pe factura scrie daune de reziliere a contractului
pe scurt am avut un leasing auto si m-au executat silit eu le-am platit datoria cit au cerut si la scurt timp dupa achitarea sumei am primit o factura cu 14000 ron sa le mai platesc daune de reziliere a contractului nu mai stiu ce sa fac ca nu am de unde sa le mai dau bani mie mi se poare ca e japca pe fata dupa ce le-am achitat tot ce au cerut ei astept un raspuns va multumesc
Discuție buna seara
am si eu o intrebare am un apartament si este ipotecat la banca am girat pe cineva cu el si eu sunt titularul locuintei pot trece pe numele copilului de 7 ani fiind minor ap. pe numele lui si ipoteca sa ramina la fel pe acelas ap doar sa fie copilul proprietar sa nu mai fiu eu sau eventual sa il trec pe numele sotiei va multumesc astept un raspuns
Răspuns la discuția buna ziua
ms mult sunteti o draguta dar o sa merg si la banca sa vb cu un jurist de al banci sa ma lamureasca
Răspuns la discuția buna ziua
da dar cum isi recupereaza cei de la rci leasing bani ca imobilul e pe 25 de ani ipotecat? sau cu ce ma poate executa silit inafara de imobil va multumesc ?
da se prescriu daca nu ati mai primit o notificare in cei 3 ani dar ei va garantez ca au trimes ca nu uita ei si de la ultima notificare iar inca 3 ani valabila
Discuție buna ziua
am si eu o intrebare am avut un leasing auto si nu am dus pina la capat iar cei de la rci leasing au reziliat contractul si masina au recuperato de la mine si dupa un an de zile imi vine acasa un plic cu executare silita ptr suna de 6500 euro am judecat dar nu am cistigat si acum am primit o executare silita pe imobil dar imobilul este ipotecat ptr un credit pot sa ma execute si cei cu contractul de leasing daca el este ipotecat la banca /.? va multumesc astept raspuns:stunned: