avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1546 soluții astăzi
Forum Activitate mape

Activitate mape

Răspuns la discuția divort
va multumesc din nou pentru raspuns...sunteti cu adevarat o echipa de apreciat. Am incercat sa caut date despre acest dosar, dar in afara de data la care a fost inaintat si data termenului nu am gasit nici un detaliu. La ce detalii va referiti?...si unde trebuie sa caut?...imi cer scuze, dar nepriceperea mea in lumea calculatoarelor este cu adevarat crasa.Va multumesc anticipat pentru raspuns ...si va rog sa ma credeti ca nici starea psihica in care ma gasesc datorita acestui divort nu este una buna.cu consideratie,mape
Răspuns la discuția divort
multumesc frumos pentru raspuns. Situatia mea este urmatoarea:. sotia mea a inaintat cererea de divort , dupa spusele ei, in luna iunie ac....in prezent eu am domiciliul in strainatate si, judecand dupa motivul divortului..acela de infidelitate din partea ei, am toate motivele sa ma tem de o eventuala minciuna. Am cautat pe net dosarele de la tribunalul galati si nu am gasit nici o cerere de divort pe numele meu sau al sotiei. V-as fi profund recunoscator daca m-ati putea ajuta in cautarea pe net..sau altfel a acestei cereri, recunoscand ca ,calculatorul si sistemul informatic al acestuia nu sunt specialitatea mea. Numele meu este [EDITAT] si al sotiei [EDITAT]...cu recunostinta, mape
Discuție divort
buna seara,...pentru oricine poate sa-mi raspunda:..daca actiunea de divort a fost inaintata de una dintre parti in luna iunie ac, si s-a dat ca prim termen 9 aprilie 2011, in cat timp trebuie sa fie citata cealalta parte ?
Discuție divort
....in cazul in care inaintez o cerere de divort in care specific motivul ca fiind -infidelitatea unuia dintre soti, raportul final al unei companii de detectivi particulari care a efectuat urmarirea si probele stranse de aceasta pot constitui probe in instanta?...daca da, sotul "incornorat" poate castiga spre crestere si educare copilul?...multumesc
Răspuns la discuția divort
...cu riscul de a ma repeta,va multumesc. sunt constient de implicatiile unui divort, insa nu sunt sigur daca el exista cu adevarat acum, ca si proces. Sunt si un pic novice in accesarea diferitelor sait-uri, ... pe www.just .ro, pot accesa si dosarele judecatoriei galati? ...scuzati incoerenta gandurilor mele....in exteriorul meu totul este placid, in interior insa ...
Răspuns la discuția divort
sunt din provincie....mai exact,galati. Da, copilul este minor...multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția divort
...sau care ar putea fi termenul legal pentru prima infatisare?....pentru-ca eu, am plecat din tara la jumatatea lunii aprilie. ar fi putut ajunge citatia in cazul cand sotia mea a depus actiunea de divort?...multumesc
Răspuns la discuția divort
da,domociliul este comun...multumesc
Discuție divort
...pentru oricine poate sa-mi raspunda... n-am crezut niciodata ca am sa ajung in aceasta situatie. Insa un om rational , asa cum imi place sa cred ca sunt, ar accepta realitatea si s-ar gandi la rezolvarea ei cu cat mai putine consecinte pentru el si cei implicati. Asadar, sunt casatorit de 14 ani,din aceasta casatorie rezultand un copil. sotia mea a crezut de cuviinta sa faca abstractie de aceasta si , ...a calcat gresit. Sunt un om integru,moral,poate putin rigid in ceea ce priveste moralitatea si demnitatea uni om. In acest moment, dupa aflarea "secretului", am discutat cu sotia mea si binenteles ca neaga realitatea. in acelasi timp spune parintilor mei ca nu poate trai in continuare privindu-ma in ochi,de aceea o sa divorteze. in acest moment nu sunt in tara si as vrea sa intreb cum pot afla daca a depus actiunea de divort,atat timp cat citatia nu o pot primi? daca o primeste ea, probabil ca nu o sa ma instiiteze....insa nu sunt sigur ca a demarat actiunea de divort....multumesc