avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1284 soluții astăzi
Forum Activitate kelu dana

Activitate kelu dana

Bine v-am regasit!
Incepind cu data de 22oct.2010 sotul meu depune actele pentru a intra in somaj.Asigurarea mea de sanatate era oprita la serviciul sotului din salariul acestuia in fiecare luna si acum sunt cu plata la zi.Ce trebuie sa faca sotul meu acolo la somaj pentru a-mi plati in continuare asigurarea de sanatate din indemnizatia de somaj in conditiile in care eu nu am nici un venit si nu am din ce sa platesc asigurarea in viitor??Va multumesc frumos si astept cu interes raspunsurile dvs!:-/
Am fost înşelată cu o sumă de bani şi cu obiecte de valoare de către o cunoştinţă a mea dar care este şi poliţistă.Am fost să fac plîngere la poliţie şi mi-s-a spus că nu acolo trebuie să fac plîngere ci la Parchet.Dacă a fost inşelăciune şi abuz de încredere de ce să nu o reclam la poliţie mai înainte de a o da în judecată?
Este posibil să vrea să o acopere la poliţie pentru că sunt colegi???
Sunt disperată,ajutaţi-mă că nu mai ştiu ce să fac şi unde să mă adresez mai întîi!
Vă mulţumesc din suflet!
Poate soţul meu sa-mi includa asigurarea de sanatate in somajul lui adică să i se retina automat asigurarea mea aşa cum i se reţinea şi din salariu? Mentionez că sunt casnică şi nu realizez nici un venit.