avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 465 soluții astăzi
Forum Activitate valtraudi

Activitate valtraudi

Discuție plata sultei
buna seara,va rog sa-mi da-ti un sfat referitor la plata sultei.eu nu sant in tara si ar putea o alta persoana sa plateasca sulta in locul meu ?se poate fara procura?se poate face plata sultei in fata notarului?adica persoana respectiva in numele meu sa dea banii ?
Răspuns la discuția executor judecatoresc?
ca sa intru in posesia casei,pana se fac cele 6 luni termen de plata a sultei.sau nu am acest drept pana nu platesc sulta?
Răspuns la discuția executor judecatoresc?
imi puteti spune si daca m-ar costa ceva daca pun executor?
am avut proces de succesiune si iesire din indiviziune cu fratele.procesul s-a incheiat am hotararea definitiva si irevocabila in favoarea mea si trebuie in termen de 6 luni sa-i platesc sulta.hotararea definitiva a fost 7 aprilie,deci sant in termen.dar fratele nu vrea sa imi dea cheia de la casa zicand ca pana nu ii platesc sulta nu mi da cheia.are dreptul asta?
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
am avut un proces de succesiune si iesire din indiviziune la care am castigat,ramanand sa platesc sulta fratelui in termen de 6 luni.dar fratele nu imi da cheile pana nu-i platesc sulta.ce as putea face in situatia asta?trebuie sa platesc sulta si dupa aceea am dreptul sau cum as putea proceda?
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
cam 3% din 750 milioane?
am doi copii si as vrea sa le dau casa la amandoi cu contract de vanzare cumparare cu asistenta viagera.ar putea sa-mi zica si mie cineva cam cat m-ar costa actele avand in vedere ca casa este evaluata la 750 milioane vechi?stiu ca preturile difera de la un notar la altul,dar as vrea sa stiu cu aproximatie la ce sa ne asteptam.multumesc
Răspuns la discuția mostenire
multumesc pentru raspunsuri.asa am sa fac
Discuție mostenire
bunica mea a murit anul acesta la care a avut doua fiice.una este vie si cealalta(mama mea)este moarta.As vrea sa stiu cum as putea proceda sa dezbat mostenirea,avand in vedere ca matusa mea are actele si nu este de acord.Si in cazul cand as putea ce ar trebui sa fac.