avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1134 soluții astăzi
Forum Activitate C.Rita

Activitate C.Rita

Discuție buna
buna seara,am avut un srl care a fost dizolvat in anul 2004 la registrul comertului cu legea data cu preschimbare certificatului de inmatriculare.de vreo 3 ani tot primesc acasa de la finante instintari ca sa depun actele fiscale.de o vreme incoace am aflat si eu ca srl-ul pe care la-m detinut nu a fost inchis la finante lucru de care eu nu am stiut ca trebuie facut atunci in 2004-2005.nu am avut datorii ,nu mai am nici mijloace fixe sau mobile inregistrate pe fosta firma as dori sa va intreb cu respect ce poate sa faca fiscul daca nu inchid firma la ei?si as dori sa mai adaug ca fostul meu contabil a decedat,si ca am distrus stampilele firmei ,stiind ca sa desfintat ca nu o sa mai am nevoie de ele.cu stima
Discuție Buna
Lucrez 6 ore pe zi incurand urmeaza sa nasc nu mi-am scos concediu neavand nevoie pot spune ca am o sarcina usaora si ma-am gandit ca nu am nevoie de concediu.Itrebarea mea este ca,dupa ce voi naste pot sa imi scot concediu? si dupa cat timp dupa nastere?si cate zile?
Răspuns la discuția Somaj in timpul CCC
Imi cer scuze ,tot va deranjez dar firma la care am lucrat si-a suspendat temporar activitatea ,deci eu m fost al firma dar nue nimeni acolo este lacat pe usa.Ce pot face in acest caz/
Va multumesc.
Răspuns la discuția Somaj in timpul CCC
Primul copil implineste in data de 07/23/2010, 2 ani iar cel de al doilea se va naste la incepul lui septembrie.Dupa terminarea CCC cu primul copil nu pot intra nici asa in somaj? si dupa aceea sa primesc indemnizatia pentru al doilea copil?
Daca sant acasa in concediu crestere copil pana la doi ani si sant gravida pot intra in somaj ,firma la care am lucrat si-a suspendat activitatea temporar am sa mai primesc indemnizatia pentru al diolea copil?